Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

TEXT WYPŁACI ZALICZKOWĄ DYWIDENDĘ

TEXT WYPŁACI ZALICZKOWĄ DYWIDENDĘ

Spółka Text, czyli dawny LiveChat chce wypłacić blisko 42 mln zł zaliczki na poczet dywidendy z zysku za rok obrotowy 2023/24. Na każdą akcję przypadnie 1 zł i 63 grosze co przy obecnym kursie oznacza stopę dywidendy na poziomie niespełna półtora procent.

CZYTAJ TEŻ: DZISIAJ DEBIUT MURAPOLU

Jak podano w komunikacie spółki, kwota zaliczkowej dywidendy stanowi nie więcej niż połowę zysku netto spółki wykazanego w sprawozdaniu finansowym na dzień 30 września 2023 roku.

Text podał też że odnotował prawie 39 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. roku obrotowego 2023/ 2024 (lipiec-wrzesień 2023) wobec 33 mln zł rok wcześniej.

Planowany dzień ustalenia akcjonariuszy uprawnionych do zaliczki to 27 grudnia 2023 r., a planowany dzień wypłaty zaliczki – 3 stycznia 2024 r.

Text to informatyczna spółka oferująca usługi wspierające sprzedaż i obsługę klientów.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TEXT WYPŁACI ZALICZKOWĄ DYWIDENDĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowych wynikach Banku Pekao S.A, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Strączyńśkim, wiceprezesem Pekao S.A.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w Polsce mamy już bańkę w nieruchomościach i kiedy spadną ceny, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Szymonem Pifczykiem, autorem autor...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy KPO, wzrost płac oraz likwidacja tarcz antyinflacyjnych podbiją poziom inflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią Rady...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach dla przedsiębiorców oraz dla współwłaścicieli spółek z o.o. płacących ZUS, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Mirosławą Zugaj, partnerem w Chojnacka &...