Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

TESLA ZWOLNI 10% PRACOWNIKÓW

Szef Tesli, Elon Musk w wewnętrznym mailu do którego dotarła agencja Reuters napisał do pracowników że musi zredukować personel o około 10%.

SUPERKOMPUTER TESLI
foto: pexels.com

Tesla, największy producent samochodów elektrycznych na świecie obawia się spowolnienia gospodarczego i w związku z tym zamierza zwolnić 10% pracowników.

Szef Tesli, Elon Musk w wewnętrznym mailu do którego dotarła agencja Reuters napisał do pracowników, że musi zredukować personel o około 10% w związku z tym iż ma złe przeczucia co do światowej gospodarki. Musk miał też zalecić wstrzymanie rekrutacji nowych pracowników do wszystkich oddziałów firmy.
Tesla, która ma fabryki pojazdów elektrycznych w USA, Chinach i Berlinie, zatrudnia 99 tys. 290 pracowników na całym świecie, więc likwidacja 10% miejsc pracy oznaczałaby konieczność zwolnienia prawie 10 tys. osób.

CZYTAJ TEŻ: WALMART STAWIA NA MAGAZYNY I NA ONLINE

Producent pojazdów elektrycznych z Teksasu wyprodukował w zeszłym roku 930 tys. samochodów, co jest rekordem w historii firmy, nawet pomimo globalnego niedoboru chipów, który trwa od ponad 12 miesięcy i problemów w łańcuchu dostaw związanych z COVID.

Po ujawnieniu maila Muska kurs akcji Tesli w notowaniach przed sesyjnych spadał o ponad 4%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TESLA ZWOLNI 10% PRACOWNIKÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: