Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

MOTORYZACJA

TESLA WZYWA DO SERWISU 120 TYS. AUT

Tesla wzywa do serwisu ponad 120 tysięcy swoich pojazdów z poważna wadą fabryczną. Przymusowa naprawa dotyczy modeli S oraz X.

AKCJA SERWISOWA TESLI
foto: pexels.com

Jak poinformował amerykański krajowy organ regulacyjny ds. bezpieczeństwa drogowego, w wymienionych modelach tesli istnieje poważne ryzyko odblokowania drzwi kabiny podczas wypadku.

Spółka Elona Muska opublikowała aktualizację oprogramowania drogą bezprzewodową, aby rozwiązać ten problem.

Usterka dotyczy pojazdów Model S i Model X z lat 2021–2023, które nie spełniają niektórych federalnych norm bezpieczeństwa w zakresie ochrony przed uderzeniami bocznymi.

W zeszłym tygodniu Tesla wycofała z ruchu ponad 2 miliony pojazdów w USA, co stanowi największą tego typu akcję w historii, obejmującą prawie wszystkie pojazdy poruszające się po drogach kraju. W tym przypadku powodem była konieczność aktualizacji systemu wspomagania kierowcy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ELEKTROMOBILNOŚĆ

Tesla podniosła ceny jednego z najpopularniejszych elektryków w Europie i Polsce - modelu 3. To pokłosie wyższego cła na auta elektryczne produkowane w Chinach...

INNE

Trzy firmy adwokackie, które doprowadziły do zablokowania olbrzymiego pakietu wynagrodzenia Elona Muska w wysokości 56 miliardów dolarów, teraz domagają się... 7 mld dolarów za...

ELEKTROMOBILNOŚĆ

Akcje Tesli rosną, wszystko za sprawą opublikowanych danych dotyczących produkcji i dostaw pojazdów w drugim kwartale tego roku.

ELEKTROMOBILNOŚĆ

Spadająca sprzedaż aut Tesli powoduje, że spółka musi zwolnić więcej osób niż pierwotnie planowała. Na początku tygodnia spółka rozpoczęła kolejną już redukcję etatów w...