Connect with us

Hi, what are you looking for?

TECHNOLOGIA

TESLA ZAROBIŁA MILIARD DOLARÓW NETTOW 2Q21

Pierwszy raz w swojej osiemnastoletniej historii Tesla zarobiła netto ponad miliard dolarów w ciągu kwartału. I był to już ósmy z rzędu kwartał Tesli na plusie – wynika z opublikowanych wczoraj wieczorem wyników.

Akcje Tesli w notowaniach posesyjnych drożały o ponad 3 procent po publikacji raportu kwartalnego. Tesla chwali się, że jest na plusie także bez uwzględnienia handlu zielonymi certyfikatami. Ponieważ Tesla produkuje tylko auta elektryczne – sprzedaje zielone certyfikaty innym producentom aut. W 2 kwartale zarobiła na tym ponad 300 milionów dolarów, zatem jedną trzecią całego zysku. W I kwartale bez sprzedaży certyfikatów byłaby na minusie.
Tesla jest największą – pod względem kapitalizacji – spółką motoryzacyjną na świecie. Ale w tym roku radzi sobie gorzej, niż rynek – jej akcje są dziś o ponad 5 procent tańsze, niż na początku stycznia. I to mimo, że giełdowe indeksy w USA mocno w tym czasie rosły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.