Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TECHNOLOGIA

TESLA ZAROBIŁA MILIARD DOLARÓW NETTO W 2Q21

Pierwszy raz w swojej osiemnastoletniej historii Tesla zarobiła netto ponad miliard dolarów w ciągu kwartału. I był to już ósmy z rzędu kwartał Tesli na plusie – wynika z opublikowanych wczoraj wieczorem wyników.

TESLA ZAROBIŁA MILIARD DOLARÓW NETTO W 2Q21

Akcje Tesli w notowaniach posesyjnych drożały o ponad 3 procent po publikacji raportu kwartalnego. Tesla chwali się, że jest na plusie także bez uwzględnienia handlu zielonymi certyfikatami. Ponieważ Tesla produkuje tylko auta elektryczne – sprzedaje zielone certyfikaty innym producentom aut. W 2 kwartale zarobiła na tym ponad 300 milionów dolarów, zatem jedną trzecią całego zysku. W I kwartale bez sprzedaży certyfikatów byłaby na minusie.

CZYTAJ TEŻ: RZĄD SZYKUJE TARCZĘ ANTYŁADOWĄ. WRESZCIE (ZMIANY W POLSKIM ŁADZIE)

Tesla jest największą – pod względem kapitalizacji – spółką motoryzacyjną na świecie. Ale w tym roku radzi sobie gorzej, niż rynek – jej akcje są dziś o ponad 5 procent tańsze, niż na początku stycznia. I to mimo, że giełdowe indeksy w USA mocno w tym czasie rosły.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TESLA ZAROBIŁA MILIARD DOLARÓW NETTO W 2Q21

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Rosnące ceny ropy podsycają zainteresowanie elektrycznymi samochodami co nakręca sprzedaż największego światowego producenta takich pojazdów, czyli amerykańskiej Tesli.

RYNKI

Tesla w górę o pięć procent - po zapowiedzi splitu akcji. Jeśli split się powiedzie - będzie to już druga taka operacja w ciągu...

USA

Ford chce być jak Tesla. Zdanie, które jeszcze 5 lat temu brzmiałoby absurdalnie - na początku 2022 roku jest zupełnie uzasadnione.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

%d bloggers like this: