Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

TESLA WRÓCI DO SPRZEDAŻY SAMOCHODÓW ZA BITCOINY?

Elon Musk znów puszcza oko do kryptowalut. Szef producenta aut elektrycznych ogłosił, że
Tesla może wrócić do przyjmowania płatności w Bitcoinie – informuje Reuters.

TESLA WRÓCI DO SPRZEDAŻY SAMOCHODÓW ZA BITCOINY?

Na początku roku Tesla zapowiedziała, że będzie przyjmować płatności w Bitcoinach za zakup auta. W maju Elon Musk ogłosił jednak, że wstrzymuje taką możliwość z powodu szkodliwego wpływu produkcji kryptowalut na środowisko naturalne. Wczoraj Musk zdanie zmienił i zadeklarował możliwy powrót Tesli do rozliczeń w kryptowalutach. Tą decyzję uzależnił od przeprowadzenia należytej staranności w zakresie ilości energii odnawialnej wykorzystywanej do wydobycia waluty. Po tej informacji Bitcoin wzrósł o 8 procent do przeszło 32 tysięcy dolarów, z kolei akcje Tesli straciły w czasie sesji niespełna 1 procent.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Rosnące ceny ropy podsycają zainteresowanie elektrycznymi samochodami co nakręca sprzedaż największego światowego producenta takich pojazdów, czyli amerykańskiej Tesli.

RYNKI

Tesla w górę o pięć procent - po zapowiedzi splitu akcji. Jeśli split się powiedzie - będzie to już druga taka operacja w ciągu...

BIZNES I POLITYKA

Twórca Tesli i założyciel Space Elon Musk spełnił obietnicę i aktywował system satelitarnego internetu nad Ukrainą. W poniedziałek wicepremier Ukrainy Mychajło Fedorow pokazał, że...

USA

Ford chce być jak Tesla. Zdanie, które jeszcze 5 lat temu brzmiałoby absurdalnie - na początku 2022 roku jest zupełnie uzasadnione.

%d bloggers like this: