Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

TESLA WARTA $1 BLN

Wartość rynkowa Tesli przekroczyła 1 bilion dolarów. To efekt gigantycznego zamówienia od firmy Hertz, która wynajmuje auta na całym świecie. Hertz chce kupić 100 tys. aut Tesli – model 3. Na zamknięciu akcje spółki wzrosły o 12.7 procent.

Największe w historii zamówienie od Hertza może dać producentowi aut elektrycznych dodatkowy przychód w wysokości ponad 4 miliardów dolarów.

W ubiegłym tygodniu tesla podała rekordowe wyniki za 3 kwartał tego roku. Zysk na akcję wyniósł w 1,86$, analitycy oczekiwali zysku w wysokości 1,52$. A przychody producenta samochodów elektrycznych wzrosły rok do roku o 58 procent.

Tesla jest pierwszym producentem samochodów, który dołączył do elitarnego klubu firm wartych biliony dolarów. Wśród nich są m. in. Apple, Amazon, Microsoft i Alphabet.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Rekordowe wyniki Tesli w III kwartale. Zysk na akcję wyniósł 1,86$, analitycy oczekiwali zysku w wysokości 1,52$.

TECHNOLOGIA

Pierwszy raz w swojej osiemnastoletniej historii Tesla zarobiła netto ponad miliard dolarów w ciągu kwartału. I był to już ósmy z rzędu kwartał Tesli...

FIRMA

Elon Musk znów puszcza oko do kryptowalut. Szef producenta aut elektrycznych ogłosił, że Tesla może wrócić do przyjmowania płatności w Bitcoinie - informuje Reuters.

USA

Tesla ma duże problemy w Chinach, jednym z najważniejszych rynków. W niektórych autach producenta doszukano się usterek. To sprawiło, że blisko 300 tys. pojazdów...