Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

TESLA: SPADEK O PONAD 72% OD POCZĄTKU ROKU – OKUP OD ELONA MUSKA

Spółka traciła przez 9 z 10 ostatnich sesji

ELON MUSK SPRZEDAJE AKCJE TESLI
Elon Musk, założyciel i prezes firmy Tesla.

Tesla ma za sobą najgorszy rok w historii. Spółka Elona Muska rozpoczęła rok z wartością 400 dolarów za akcje a zamyka z walorami wartymi niecałe 110 dolarów za sztukę, co oznacza spadek o ponad 72 procent.

Inwestorzy podczas wczorajszej sesji nie pozostawili suchej nitki na Tesli, która straciła 11 i pół procenta. Grudzień był najgorszym miesiącem w giełdowej historii producenta samochodów. Spółka traciła przez 9 z 10 ostatnich sesji.

To reakcje na działania właściciela Elona Muska, jak również decyzje dotyczące wstrzymania produkcji w fabryce w Szanghaju, ze względu ogromny przyrost zachorowań na COVID-19 wśród załogi.

Kapitalizacja Tesli jeszcze w zeszłym roku była warta 1.2 bln dolarów (1 200 000 000 000 USD) . Czyli więcej niż wszystkie koncerny motoryzacyjne razem wzięte. Część analityków ostrzegała, że jest to typowa bańka. Obecnie kapitalizacja Tesli wynosi niecałe 340 miliardów dolarów.

OKUP ZA DANE UŻYTKOWNIKÓW TWITTERA


Tesla to nie jedyny problem Elona Muska. Skradziono dane 400 mln użytkowników Twittera. Hakerzy stojący za kradzieżą żądają okupu od właściciela, w przeciwnym razie opublikują dane.

Hakerzy z Grupy Ryushi żądają od miliardera raptem 200 tys dolarów. W przeciwnym razie, kopie bazy będą sprzedawane po 60 tys dolarów za sztukę.

Kwota, jakiej żądają hakerzy jest niewielka, zwłaszcza w porównaniu do kar za wyciek jakie może nałożyć europejski inspektor danych osobowych na Twittera. Według szacunków może to być nawet 276 mln dolarów, porównując do kary Facebooka, który musiał zapłacić za wyciek danych 533 mln użytkowników.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TESLA: SPADEK O PONAD 72% OD POCZĄTKU ROKU - OKUP OD ELONA MUSKA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

USA

Bezrobocie w USA najniższe od 1969 roku. Pierwszy miesiąc 2023 roku przyniósł gigantyczny wzrost liczby etatów.

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

USA

Kwartalna sprzedaż Apple najgorsza od 6 lat. Sprzedaż Apple spadła o 5% w IV kwartale zeszłego roku i jest to największy kwartalny spadek od...

%d bloggers like this: