Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

TESLA PRZEBIŁA PROGNOZY

Rosnące ceny ropy podsycają zainteresowanie elektrycznymi samochodami co nakręca sprzedaż największego światowego producenta takich pojazdów, czyli amerykańskiej Tesli.

TESLA PRZEBIŁA PROGNOZY

Firma Elona Muska odnotowała w pierwszym kwartale lepsze wyniki niż oczekiwał rynek. Zysk na akcję Tesli wyniósł 3 dolary i 22 centy wobec oczekiwanych 2 dolarów i 26 centów.
Firma z Austin pochwaliła się też kwartalnymi przychodami na poziomie 18 mld 760 mln dolarów, czyli o blisko miliard dolarów większymi niż oczekiwał rynek.

Wzrost przychodów był związany zarówno z wiekszą liczbą sprzedanych aut jak i wzrostem średnich cen sprzedaży.
W pierwszych trzech miesiącach Tesla dostarczyła na rynek ponad 310 tys. samochodów – 95 procent z nich to model 3 i model Y. To wzrost o 65 proc. w porównaniu z 2021 rokiem.

TESLA PRZEBIŁA PROGNOZY

Szef Tesli Elon Musk przewiduje, że produkcja będzie rosła przez resztę roku, pomimo wyzwań związanych z łańcuchem dostaw.
Dobre wyniki Tesli nie pozostały bez wpływu na notowania akcji tej motoryzacyjnej firmy. W notowaniach pozasesyjnych kurs rośnie o ponad 5 proc.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Wojna na Ukrainie nie służy polskim firmom zarządzającym aktywami. Skarbiec Holding miał 1 mln 190 mln zł straty netto w zakończonym w marcu III...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

ŚWIAT

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed...

%d bloggers like this: