Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

TESLA PRZEBIŁA PROGNOZY

Rosnące ceny ropy podsycają zainteresowanie elektrycznymi samochodami co nakręca sprzedaż największego światowego producenta takich pojazdów, czyli amerykańskiej Tesli.

TESLA PRZEBIŁA PROGNOZY

Firma Elona Muska odnotowała w pierwszym kwartale lepsze wyniki niż oczekiwał rynek. Zysk na akcję Tesli wyniósł 3 dolary i 22 centy wobec oczekiwanych 2 dolarów i 26 centów.
Firma z Austin pochwaliła się też kwartalnymi przychodami na poziomie 18 mld 760 mln dolarów, czyli o blisko miliard dolarów większymi niż oczekiwał rynek.

Wzrost przychodów był związany zarówno z wiekszą liczbą sprzedanych aut jak i wzrostem średnich cen sprzedaży.
W pierwszych trzech miesiącach Tesla dostarczyła na rynek ponad 310 tys. samochodów – 95 procent z nich to model 3 i model Y. To wzrost o 65 proc. w porównaniu z 2021 rokiem.

TESLA PRZEBIŁA PROGNOZY

Szef Tesli Elon Musk przewiduje, że produkcja będzie rosła przez resztę roku, pomimo wyzwań związanych z łańcuchem dostaw.
Dobre wyniki Tesli nie pozostały bez wpływu na notowania akcji tej motoryzacyjnej firmy. W notowaniach pozasesyjnych kurs rośnie o ponad 5 proc.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Ogromne zyski Sunex - wyższe o ponad 450% r/r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Lubawy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawa s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Słabną nastroje w polskiej gospodarce. O tym rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, członkiem rady nadzorczej Budimex s.a.

%d bloggers like this: