Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

TESLA POZA LISTĄ 10 NAJCENNIEJSZYCH SPÓŁEK ŚWIATA

Tesla poza listą 10-ciu najcenniejszy spółek świata. To efekt czwartkowego spadku kursu o gigantyczne 9 procent. >> Pozostaje jednak najpopularniejszą amerykańską spółką wśród inwestorów indywidualnych.

SUPERKOMPUTER TESLI
foto: pexels.com

Od początku roku kurs akcji producenta najbardziej znanych elektrycznych samochodów na świecie spadł o 68 proc. Mimo dobrych wyników kwartalnych, wycena firmy z Teksasu jest skutecznie podkopywana przez jej założyciela i prezesa, Elona Muska, który wysprzedawał akcje Tesli by sfinalizować warte 44 mld dol przejęcie portalu społecznościowego Twitter.

CZYTAJ TEŻ: STOPA BEZROBOCIA W POLSCE ANI DRGNIE

W efekcie kapitalizacja Tesli skurczyła się do 395 mld dol. co obecnie daje jej 11. pozycję w zestawieniu najdroższych firm na świecie. A jeszcze w październiku ubiegłego roku Tesla byla w elitarnym klubie firm wartych ponad bilion dolarów.

Na pocieszenie Tesla zdetronizowała Apple jako najpopularniejsza amerykańska spółkę wśród inwestorów indywidualnych w 2022 roku. Według firmy badawczej Vanda skumulowana wartość zakupionych akcji Tesli wśród inwestorów indywidualnych wzrosła w całym roku o ponad 420%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TESLA POZA LISTĄ 10 NAJCENNIEJSZYCH SPÓŁEK ŚWIATA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Dziś po sesji w USA wyniki zaprezentuje Tesla, ikona elektrycznej motoryzacji. Spółka, której kursowi bardzo zaszkodziły skandale wokół decyzji jej założyciela Elona Muska podejmowanych...

FIRMA

W nowej fabryce będą produkowane również ciężarówki elektryczne Tesli.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy po obniżce cen Tesli auta elektryczne innych koncernów zaczną tanieć, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Mazurem, prezesem Polskiego Stowarzyszenia...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy rynkowy optymizm na giełdach nie jest przedwczesny, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Adamem Drozdowskim, zarządzającym InValue Multi-Asset.

%d bloggers like this: