Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

TESLA – OSTATNIA PERŁA MUSKA? CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ PO WYNIKACH

Dziś po sesji w USA wyniki zaprezentuje Tesla, ikona elektrycznej motoryzacji. Spółka, której kursowi bardzo zaszkodziły skandale wokół decyzji jej założyciela Elona Muska podejmowanych w Twitterze.

SUPERKOMPUTER TESLI
foto: pexels.com

Analitycy spodziewają się, że przychody Tesli w ostatnim kwartale ubiegłego roku osięgnęły niemal 25 miliardów dolarów – czyli o 40 procent więcej, niż przed rokiem. Spodziewany wzrost zysku jest niższy – ale też solidny, bo szesnastoprocentowy.

CZYTAJ TEŻ: STRAJK W MAGAZYNACH AMAZONA

W przypadku Tesli analitycy mają sporo informacji, na których opierają swoje oczekiwania. Spółka już wcześniej przekazywała, że od października do grudnia udało się jej dostarczyć na rynek 405 tysięcy nowych samochodów. To spory, 33 procentowy wzrost rok do roku. Ale daleko mu do długoterminowych celów, które mówią o rocznym wzroście wolumenu produkcji o 50 procent.

Dane o wolniejszym, niż oczekują inwestorzy, wzroście produkcji to drugi – obok zamieszania wokół twitterowej działalności Muska – powód spadku kursu spółki. W końcu grudnia kurs ocierał się o 100 dolarów – od tamtego momentu mocno się odbił, do ponad 140 dolarów.

CZYTAJ TEŻ: SŁABE WYNIKI JOHNSON&JOHNSON. ALE RYNEK SPODZIEWAŁ SIĘ JESZCZE GORSZYCH

Ponad rok temu inwestorzy zastanawiali się, czy kapitalizacja Tesli przekroczy 2 biliony dolarów – dziś wynosi 450 miliardów.

Co jest i tak kosmiczną wyceną jak na motoryzacyjne standardy. Produkująca 10 razy więcej aut Toyota warta jest mniej, niż połowę tego, co Tesla. A Volkswagena – przewyższającego nieznacznie Toyotę pod względem liczby aut największego ich producenta na świecie – rynki wyceniają pięciokrotnie niżej, niż Teslę.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TESLA - OSTATNIA PERŁA MUSKA? CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ PO WYNIKACH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Rynek pracy w USA coraz lepiej.

USA

Amerykański Lockheed Martin wyprodukuje więcej myśliwców F-16.

USA

Wyniki Mastercard zgodne z oczekiwaniami rynku.

USA

Wzrost PKB w USA zaskoczył rynek.

%d bloggers like this: