Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

TESLA INWESTUJE 3,6 MLD DOLARÓW W SEMI

W nowej fabryce będą produkowane również ciężarówki elektryczne Tesli.

TESLA INWESTUJE 3,6 MLD DOLARÓW W SEMI
fot: Tesla

Mimo globalnych zwolnień w sektorze motoryzacyjnym i nowych technologii Tesla planuje zatrudniać i inwestować. Właśnie spółka zarządzana przez Elona Muska poinformowała o inwestycji 3,6 miliarda dolarów w rozbudowę nowej fabryki i zatrudnieniu kolejnych 3 tysięcy pracowników.

Nowy obiekt zlokalizowany w Sparks w Nevadzie ma produkować akumulatory a jej wydajność docelowa ma zasilić w nowe ogniwa 2 miliony samochodów osobowych rocznie.

Ponadto w nowej fabryce będą produkowane również ciężarówki elektryczne Tesli. Model Semi mimo, że jest dopiero testowany już został zamówiony między innymi przez koncern Pepsico. Tesla, o planach budowy ciężarówki mówiła już w 2017 r. Rozpoczęcie masowej produkcji miało się rozpocząć w 2019 r. Ostatecznie plany zostały przełożone na 2022 r.

W niedawno opublikowanym raporcie kwartalnym spółka Elona Muska nie poinformowała jednak ile ciężarówek będzie ostatecznie produkowała. Nie poinformowała również o cenie jednostkowej nowego pojazdu, co spotkało się z dużym niezadowoleniem inwestorów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TESLA INWESTUJE 3,6 MLD DOLARÓW W SEMI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nowej, generującej tekstowe odpowiedzi sztucznej inteligencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Bartoszem Brzezińskim, programistą, COO i współzałożycielem SentiOne.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

FIRMA

Wyższa składka zdrowotna dla przedsiębiorców już od lutego.

GOSPODARKA

Stare auta niemile widziane w centrum Warszawy.

%d bloggers like this: