Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

TERMOMODERNIZACJA Z DOPŁATĄ DO 69 TYS. – „CZYSTE POWIETRZE” DLA MNIEJ ZAMOŻNYCH

Termomodernizacja z dopłatą do 69 tysięcy złotych – na taką kwotę będą mogli liczyć mniej zamożni Polacy w 2022 roku. To efekt zmian w programie „Czyste Powietrze”, które zapowiedziała Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

TERMOMODERNIZACJA 2022
Źródło: Pexels, Philippe Brems

Obecnie termomodernizacja jest wspierana przez program „Czyste Powietrze” dopłatą uzależnioną od wysokości dochodu zainteresowanych osób – do 30 tysięcy zł w podstawowym poziomie i do 37 tysięcy w podwyższonym. Zmiana w nadchodzącym roku polega na dodaniu trzeciej grupy beneficjentów programu. „Osoby, których miesięczny dochód na jednego członka w gospodarstwie wieloosobowym nie przekracza 900 zł oraz 1260 zł w przypadku gospodarstw jednoosobowych będą mogły otrzymać nawet do 90 procent wsparcia. Maksymalnie kwota dotacji wyniesie 69 tysięcy zł” – wyjaśnia Anna Moskwa.

Termomodernizacja – na razie brak szczegółów

Ale uwaga dla zainteresowanych szczegółami. Zapowiadane zmiany w programie nie są jeszcze uwzględnione na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

CZYTAJ TEŻ: KONTROLA SKARBOWA POD PRZYKRYWKĄ – ZMIANY W POLSKIM ŁADZIE (ROZMOWA)

Program „Czyste Powietrze” wystartował w 2018 roku i będzie realizowany przez 10 lat. Budżet programu przekracza 100 miliardów zł. Ministerstwo informuje, że do początku grudnia zostały złożone wnioski na ponad 6 miliardów zł.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

One Solution zadebiutował na NewConnect - zainteresowanie było olbrzymie.

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Tematem rozmowy w BIZNES24 są ulgi dla przedsiębiorców. Roman Młodkowski rozmawia z Joanną Litwińską - doradcą podatkowym w kancelarii Rödl&Partner.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Biznes i Zarządzanie - nowy przedmiot w szkołach, o którym rozmawiają na antenie BIZNES24 Marcin Dobrowolski i prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

POLSKA

Analiza Oxford Economics jest tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z BIZNES24 z Mateuszem Urbanem z Oxford Economics.