Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

TERMINAL ZBOŻOWY BEZ NAJEMCY

Gdański port unieważnił postępowanie na hub w którym ma przeładowywane być m.in zboże. Spółka nie podała przyczyn anulowania postępowania.

TERMINAL ZBOŻOWY BEZ NAJEMCY
zdjęcie: Tomasz Dresler

W Baltic Hub znajduje się teren po terminalu zbożowo-paszowym, którego budowa została przerwana lata temu. Jest tam kilkanaście opuszczonych silosów, które popadają w ruinę.

Pomimo ogromnych atutów, wynikających z doskonałej lokalizacji, dostępu do infrastruktury drogowej i kolejowej oraz rosnącego zapotrzebowania na przeładunki zbóż w portach morskich w Polsce, od dłuższego czasu nie udaje się rozstrzygnąć przetargu na dzierżawę tego obszaru.

W poprzedniej kadencji rząd Mateusza Morawieckiego zapewniał, że terminal zbożowy wybuduje państwo. Czas mijał i nie zmieniało się jedno. Rządzący zapewniali, że wybudują a terminala, jak nie był tak nie ma.

Puls Biznesu zwraca uwagę, że w branży pojawiają się sygnały, że na unieważnianiu polskich przetargów zyskają Niemcy, którzy wkrótce otworzą terminal w Murkan, blisko Świnoujścia.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.