Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

TEMU CHCE PODGRYŹĆ RYNEK ALLEGRO. CICHY DEBIUT NOWEJ APLIKACJI

Alegro wyrastają nowi konkurencji. Pod koniec czerwca zadebiutuje Wszystko.pl, a teraz do Polski weszła chińska aplikacja Temu. Umożliwia ona zakupy bezpośrednio z fabryk Państwa Środka. Czy Allegro ma się czego bać? A może aplikacja skończy jak Shopee, które dziś jest pamiętane tylko z irytujących reklam?

ecommerce
Fot: Pixabay

Aplikacja dziś miała swój cichy debiut na rynku polskim. W Europie obecna jest od kwietnia. W odróżnieniu od Shopee, który postawił na kosztowną kampanię reklamową telewizji, Temu reklamuje się w social mediach.

Aplikacja umożliwia dostawcom z Chin sprzedaż towaru bezpośrednio do klienta bez konieczności utrzymywania magazynów w kraju docelowym.

Po prostu zamówiony telefon wyprodukowany w Chinach wysyłany jest bezpośrednio do kupca. Tym samym cena takiego urządzenia jest niższa, bo odpadają koszty pośrednie.

Aplikacja może namieszać i uderzyć przede wszystkim w te firmy, która wystawiają na Allegro towary zamawiane w Chinach.

W kwietniu Temu było najchętniej pobieraną aplikacją w USA.

TEMU CHCE PODGRYŹĆ RYNEK ALLEGRO. CICHY DEBIUT NOWEJ APLIKACJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: