Connect with us

Hi, what are you looking for?

ENERGETYKA

TAURON POLSKA MA 3 NOWYCH WICEPREZESÓW. ARTUR MICHAŁOWSKI P.O. PREZESA ZARZĄDU

Tauron Polska Energia ma trzech nowych wiceprezesów i tymczasowego prezesa.
Rada nadzorcza spółki powołała Artura Michałowskiego na stanowisko wiceprezesa ds. handlu, Krzysztofa Surmę na stanowisko wiceprezesa ds. finansów oraz Patryka Demskiego na stanowisko wiceprezesa ds. strategii i rozwoju.

Dodatkowo Michałowski będzie czasowo pełnił obowiązki prezesa zarządu spółki. Wcześniej, od 2016 roku pełnił funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Technicznych PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa.

Jak podkreślił cytowany w komunikacie Tauronu nowy p.o. prezesa odblokowanie potencjału rozwojowego firmy będzie jednym z priorytetowych działań zarządu. Dlatego przeprowadzenie firmy przez wymagający okres transformacji to ogromne wyzwanie, ale też obowiązek.

Tauron to po PGE druga co do wielkości grupa energetyczna w Polsce.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ENERGETYKA

Turon najdroższy od czterech lat. Kurs wystrzelił dziś w ciągu sesji do 3 zł 84 groszy po tym, jak spółka poinformowała, że podpisała ze...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.