Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

TAURON MA SZANSE BYĆ NA PLUSIE

Tauron, spółka energetyczna z południowej części kraju szacuje, że firma zaliczyła stratę netto w wysokości 470 mln zł w samym II kwartale bieżącego roku, co jest o 10 mln zł mniej niż w II kwartale 2020 roku.

TAURON MA SZANSE BYĆ NA PLUSIE

Jedna z największych spółek energetycznych w Polsce podała szacunki danych raportu finansowego za pierwsze półrocze 2021 roku, który poznamy 15 września. Wstępnie firma spodziewa się, że przychody z sprzedaży w II kwartale będą na poziomie 5 mld 400 mln, czyli o 1 mld więcej niż w zeszłym roku. Pomimo starty w drugim kwartale spodziewany jest sumaryczny zysk z dwóch kwartałów w wysokości 382 mln zł i przychodach sięgających prawie 12 mld zł, co oznacza lepsze wyniki niż w zeszłym roku, kiedy to spółka zanotowała 10 mld zł przychodów i ponad 300 mln zł starty netto.

Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce. w pierwszej połowie roku dostarczył klientom 26 TWh energii elektrycznej.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Huśtawka na akcjach Microsoftu po kwartalnych wynikach. Akcje staniały o aż 4 procent gdy Microsoft opublikował raport z przychodami i zyskiem aż o jedną...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...