Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

BIZNES I POLITYKA

TARCZA SOLIDARNOŚCIOWA – ZWIĘKSZY CZY ZMNIEJSZY INFLACJĘ? RZĄD ZAMROZI CENY PRĄDU OD 2023

Będzie nowa tarcza antyinflacyjna. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły dotyczące wsparcia gospodarstw domowych w związku z wysokimi cenami prądu.

TARCZA SOLIDARNOŚCIOWA – ZWIĘKSZY CZY ZMNIEJSZY INFLACJĘ? RZĄD ZAMROZI CENY PRĄDU OD 2023

Od początku przyszłego roku ceny prądu mają być zamrożone do wysokości tych z 2022.

Jak wyliczał premier, dla niemal wszystkich gospodarstw domowych do poziomu 2 tys. kWh rocznie. – To jest oszczędność miesięczna nawet na poziomie 150 zł – przekonywał Mateusz Morawiecki.

Są jednak wyjątki od górnej granicy zużycia prądu. Dla gospodarstw domowych opiekujących się osobami niepełnosprawnymi i rodzin wielodzietnych pułap ten wyniesie 2600 kWh rocznie. Dodatkowo gospodarstwa rolne również będą mogły skorzystać z zamrożonej ceny prądu do 2600 kWh rocznie.

– Kolejna tarcza będzie miała zdecydowany wpływ na inflację – uważa gość BIZNES24, członek Rady Polityki Pieniężnej prof. Henryk Wnorowski.

Innego zdania jest Krzysztof Cesarz, dyrektor ds. akcji w Skarbiec TFI. Jak komentował, tarcza to kolejne działanie rządu szkodzące i ograniczające możliwość zarobku spółkom – w tym przypadku energetycznym – za to mające na celu wsparcie konsumenta. Czyli potencjalnego wyborcy.

Czy na tej sytuacji mogą być jednak jacyś giełdowi wygrani? Zdaniem eksperta – tarcza może wzmocnić spółki, które z konsumenta żyją.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TARCZA SOLIDARNOŚCIOWA – ZWIĘKSZY CZY ZMNIEJSZY INFLACJĘ? RZĄD ZAMROZI CENY PRĄDU OD 2023

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: