Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

TAŃSZE RACHUNKI ZA PRĄD PRZED WYBORAMI

WNIOSKI O TAŃSZY PRĄD

Dziś weszło w życie rozporządzenie, dzięki któremu sprzedawcy energii elektrycznej obniżą o około 120 zł roczny rachunek dla gospodarstw domowych jeszcze w 2023 r.

Zgodnie z treścią rozporządzenia sprzedawcy prądu w rozliczeniach z klientami, czyli w tym wypadku z gospodarstwami domowymi w 2023 r. mają obowiązek obniżyć należności o 12 proc. iloczynu średniej ceny energii dla taryfy G11 oraz wolumenu 2523 kWh.

Taka konstrukcja przy średniej cenie na poziomie 41 groszy zł za kWh oznacza, że maksymalna obniżka dla gospodarstwa domowego może sięgnąć 120 zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: