Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

TAK CZERWONO W WIG20 NIE BYŁO OD DAWNA. TYLKO JEDNA SPÓŁKA SIĘ WYRÓŻNIA

WIG20 na minusie

Tak czerwono w WIG20 nie było od dawna – we wtorek kilkanaście minut przed jedenastą niemal wszystkie spółki największego indeksu warszawskiej giełdy traciły wobec zamknięcia z poniedziałku. Jedynym wyjątkiem były akcje Orange Polska, które nie tracił, ale wzrost zauważalny był dopiero na trzecim miejscu po przecinku.

Kolejna niezwykła sytuacja polega na tym, że spadki – mimo, że powszechne – nie są jednak potężne. Największy spadek w całym WIG20 dotyczy Allegro. E-commercowy potentat tanieje dziś o 2.9 procent. Następna w rankingu jest spółka z drugiego końca biznesowego profilu – czyli pracujący wyłącznie na rynku B2B wydobywczy koncern KGHM. Akcje KGHM tanieją o 2.8 procent.

W sesjach, w których spadki dotykają całego rynku poszczególne spółki tracą często po 5-6 procent. Tymczasem dziś aż 15 z 19 spadkowych spółek notuje przecenę nie większą, niż 2%

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Aleksandra Bluj jest gościem BIZNES24. W rozmowie z Natalią Gorzelnik opowiadała o różnicach między nowymi wskaźnikami, przedstawionymi do konsultacji w zastępstwie WIBORu.

ŚWIAT

4 amerykańskie banki i Biuro maklerskie PKO BP były liderami obrotów na GPW w kwietniu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Roczne przychody LPP w górę o 80% - spółka ogłosiła wyniki i informuje o planach rozwoju na rynkach południowej Europy.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Roczne przychody CCC wzrosły o 45% - wyniki największego detalisty obuwia w Polsce nie zaskoczyły inwestorów.

%d bloggers like this: