Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE OSOBISTE

T. COOK SPRZEDAŁ AKCJE APPLE ZA $750 MLN

Prezes Apple Tim Cook otrzymał w tym tygodniu ponad pięć milionów akcji Apple, z czego większość zdążył już spieniężyć za
750 mln dol. – wynika z raportu amerykańskiej komisji papierów wartościowych SEC.

Tim Cook, prezes Apple / FOT.: kadr z filmu Apple

Akcje to ostatnia część pakietu wynagrodzeń, który Cook otrzymał, gdy 10 lat temu objął stanowisko CEO Apple. W zeszłym roku otrzymał nowy pakiet wynagrodzeń, który obowiązuje do 2026 roku. Większość wynagrodzenia Cooka ma formę niegotówkową ale właśnie opcja na akcje własnej firmy.

Cook otrzymał największą możliwą ilość akcji, do których był uprawniony w ramach umowy z 2011 roku, co zależało od tego, jak kurs Apple wypada w porównaniu z innymi firmami z indeksu S&P 500. Apple znalazł się na trzynastym miejscu na 442 firmy z S&P, z całkowitym zwrotem dla akcjonariuszy na poziomie 191% w ciągu ostatnich trzech lat.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.