Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

SZYBCIEJ PRZYBYWA PIENIĘDZY W OBIEGU

Podaż pieniądza w lipcu zwiększyła się o prawie 16 mld zł poinformował w środę Narodowy Bank Polski.

JP MORGAN

W lipcu podaż pieniądza M3 – to tzw. szeroka miara, obejmująca m.in. kredyty, lokaty i pieniądze które firmy i gospodarstwa domowe trzymają w gotówce i na rachunkach bieżących – wzrosła o 8 procent w ujęciu rocznym, wobec wzrostu o 7.9 proc. miesiąc wcześniej.
Lipcowy wzrost jest najwyższy od lutego 2022 roku, wtedy podaż M3 również wyniosła 8 proc.

Wartość pieniądza w obiegu w lipcu wzrosła o prawie 16 mld zł i przekroczyła 2 bln 173 mld zł.

Z komunikatu NBP wynika też, że w lipcu wartość zaliczanych do podaży pieniądza M3 depozytów i innych zobowiązań w sektorze przedsiębiorstw niefinansowych zwiększyła się o prawie 14 mld zł do poziomu 484 mld zł, a w sektorze gospodarstw domowych o 3,5 mld zł, do poziomu prawie 1 bln 141 mld zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszym odczycie (flesz) dotyczącym inflacji (CPI) rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Eugeniuszem Gatnarem z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, byłym członkiem Rady...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszym odczycie dotyczącym inflacji (flesz), rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

CENY

Rok do roku inflacja w Polsce hamuje. miesięczna rośnie.

RYNKI

Ten tydzień będzie obfitował w dane makroekonomiczne, które mogą wpłynąć na rynki. Ale na te najważniejsze raporty będziemy musieli jeszcze poczekać. Dzisiejszy brak istotnych...

%d bloggers like this: