Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

SZTUCZNA INTELIGENCJA DOSTAŁA SIĘ DO BIAŁEGO DOMU. ŻEBY USŁYSZEĆ OSTRZEŻENIE

Sztuczna inteligencja zaproszona do Białego Domu – żeby usłyszeć ostrzeżenia od Kamali Harris.

Biały Dom The White House USA prezydent

Wiceprezydent USA spotkała się za to z prezesami Microsoftu i Google’a, oraz ich spółek zależnych odpowiedzialnych za rozwój sztucznej inteligencji, żeby im powiedzieć – uważajcie o czym marzycie.

W spotkaniu uczestniczyli oprócz Kamali Harris prezes Microsoftu Sayta Nadella, prezes Google Sundar Pichai, oraz szeforie OpenAI i Anthropic – czyli spółek, które dla obu gigantów rozwijają technologie AI. Według informacji przekazanych przez Biały Dom Kamala Harris powiedziała szefom Big Techów – że ciąży na nich etyczna, moralna i prawna odpowiedzialność za zapewnienie, że przeżywające właśnie swój burzliwy rozwój technologie sztucznej inteligencji będą bezpieczne dla ludzi.

Sztuczna inteligencja budzi jednocześnie ogromne nadzieje – wczoraj np. świat obiegła informacja, że porady dotyczące zdrowia udzielane przez ChatGPT są odbierane jako bardziej empatyczne, niż porady prawdziwych lekarzy – i ogromne obawy. Goldman Sachs twierdzi, że AI pozbawi w ciągu najbliższych lat pracy 300 milionów ludzi w USA i Europie.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SZTUCZNA INTELIGENCJA DOSTAŁA SIĘ DO BIAŁEGO DOMU. ŻEBY USŁYSZEĆ OSTRZEŻENIE

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!
Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji na polskim rynku pracy rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Żydkiem z Instytutu Badawczego Ranstad Polska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O debiucie Space Fox Games na NewConnect rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Aleksandrem Korulskim, prezesem Space Fox Games.

AI

Największe firmy technologiczne świata oraz 28 państw, w tym Chiny, Stany Zjednoczone i Unia Europejska, podpisały porozumienie w sprawie koordynacji rozwoju sztucznej inteligencji i...

USA

Stany Zjednoczone rozpoczynają regulowanie zasad działania sztucznej inteligencji. Dziś prezydent Joe Biden wyda rozporządzenie z mocą ustawy zmuszające firmy rozwijające technologię AI do dzielenia...

%d bloggers like this: