Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

SZÓSTA DOBA ROSYJSKIEJ INWAZJI

SZÓSTA DOBA ROSYJSKIEJ INWAZJI
SZÓSTA DOBA ROSYJSKIEJ INWAZJI

Trwa szósty dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę. Stolica kraju, Kijów i inne większe miasta ciągle znajdują się pod kontrolą ukraińskich obrońców.
Dziś maja być wznowione, przerwane wczoraj rozmowy pokojowe między Rosją a Ukrainą.

Póki co trwa jednak zmasowany ostrzał rakietowy i artyleryjski kijowa i drugiego pd względem wielkości miasta kraju Charkowa. W stronę stolicy zmierza rozciągnięta na około 60 kilometrów kolumna rosyjskich wojsk.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę łączne szacunkowe straty wroga wyniosły 5710 zabitych i 200 wziętych do niewoli – poinformował we wtorek rano na Facebooku sztab generalny ukraińskiej armii.
SG zastrzegł jednocześnie, że obliczenia są szacunkowe ze względu na intensywność walk.

Według ONZ co najmniej 406 cywili zostało rannych lub zginęło podczas wojny na Ukrainie. Organizacja poinformowała również, że sąsiednie kraje przyjęły do tej pory 520 tysięcy. uchodźców z Ukrainy. Do samej Polski trafiło już ponad 330 tys. Ukraińców.

Według niepotwierdzonych jeszcze doniesień Polska przekaże Ukrainie 28 swoich myśliwców MIG-29. Ukrańscy piloci mieli już przyjechać do naszego kraju by odebrać samoloty. Na przekazanie swoich maszyn Ukrainie zdecydowały się też Słowacja i Bułgaria.

Z pomocą dla Ukrainy nie śpieszą się natomiast Węgry. Co więcej, jak powiedział minister spraw zagranicznych tego kraju Peter Szijjarto, Węgry zablokują tranzyt śmiercionośnej broni na Ukrainę przez jej terytorium. Wyraził obawę, że takie transporty mogą stać się celami wojskowymi.

CZYTAJ TEŻ: #POMOCUKRAINIE. POSZUKIWANE PRALKI I LODÓWKI


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SZÓSTA DOBA ROSYJSKIEJ INWAZJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

LPP definitywnie wycofuje się z Rosji. Zarząd największej rodzimej odzieżowej spółki podjął decyzję o sprzedaży należącej do grupy zarejestrowanej w Rosji spółki RE Trading...

ŚWIAT

Zdaniem polskiego rządu Komisja Europejska nie może pomagać Rosji w omijaniu sankcji. Chodzi o wytyczne KE budzącą kontrowersje interpretację tego, w jaki sposób kraje...

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

ŚWIAT

Przywódcy G7 podczas niedzielnego wirtualnego spotkania zobowiązali się do stopniowego zmniejszania zależności od rosyjskiej energii poprzez stopniowe wycofywanie lub zakaz importu rosyjskiej ropy. Szefowie...

%d bloggers like this: