Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

SZEFOWA ROSYJSKIEGO BANKU CENTRALNEGO PRZYZNAJE, ŻE GOSPODARKA ROSJI PRZECHODZI KRYZYS

Szefowa Rosyjskiego Banku Centralnego Elvira Nabiullina przyznała, że gospodarka przechodzi trudny proces dostosowania w związku z wprowadzonymi przez zachód sankcjami gospodarczymi. Jednak Rosja, zdaniem Nabiulliny wróci na ścieżkę wzrostu – pisze Bloomberg powołując się na opublikowany wczoraj roczny raport.

SZEFOWA ROSYJSKIEGO BANKU CENTRALNEGO PRZYZNAJE, ŻE GOSPODARKA ROSJI PRZECHODZI KRYZYS

Nabiullina snuje wizje przyszłości gospodarki, która znów będzie inwestować w przemysł, produkcję i w nowe miejsca pracy. Szefowa rosyjskiego banku centralnego twierdzi, że Rosja posiada odpowiednie zaplecze finansowe w złocie i juanie, które zapewniają jej poduszkę finansową mimo odcięcia od rezerw w dolarach i euro.

NABIULLINA: ROSJA MA ZAPASY W ZŁOCIE I JUANIE

Z raportu Rosyjskiego Banku Centralnego wynika też, że dzięki rekordowym przychodom z ropy i gazu Rosja ma największą od 28 lat nadwyżkę finansową.
Wczoraj prognozy wzrostu gospodarczego Rosji przedstawił Bank Światowy. Według tej instytucji inwazja na Ukrainę spowoduje skurczenie się rosyjskiej gospodarki w tym roku o 11.2%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SZEFOWA ROSYJSKIEGO BANKU CENTRALNEGO PRZYZNAJE, ŻE GOSPODARKA ROSJI PRZECHODZI KRYZYS

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć w Ukrainie i jakie tego mogą być konsekwencje rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z prof. Katarzyną Zysk z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że ropa drożeje po zapowiedzi ograniczenia wydobycia przez OPEC rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dorotą Sierakowską, analitykiem surowcowym Domu Maklerskiego Banku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadku notowań szwajcarskiego Credit Suisse rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Adamem Drozdowskim, zarządzającym InValue Multi-Asset.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: