Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

SZEFOWA ROSYJSKIEGO BANKU CENTRALNEGO PRZYZNAJE, ŻE GOSPODARKA ROSJI PRZECHODZI KRYZYS

Szefowa Rosyjskiego Banku Centralnego Elvira Nabiullina przyznała, że gospodarka przechodzi trudny proces dostosowania w związku z wprowadzonymi przez zachód sankcjami gospodarczymi. Jednak Rosja, zdaniem Nabiulliny wróci na ścieżkę wzrostu – pisze Bloomberg powołując się na opublikowany wczoraj roczny raport.

SZEFOWA ROSYJSKIEGO BANKU CENTRALNEGO PRZYZNAJE, ŻE GOSPODARKA ROSJI PRZECHODZI KRYZYS

Nabiullina snuje wizje przyszłości gospodarki, która znów będzie inwestować w przemysł, produkcję i w nowe miejsca pracy. Szefowa rosyjskiego banku centralnego twierdzi, że Rosja posiada odpowiednie zaplecze finansowe w złocie i juanie, które zapewniają jej poduszkę finansową mimo odcięcia od rezerw w dolarach i euro.

NABIULLINA: ROSJA MA ZAPASY W ZŁOCIE I JUANIE

Z raportu Rosyjskiego Banku Centralnego wynika też, że dzięki rekordowym przychodom z ropy i gazu Rosja ma największą od 28 lat nadwyżkę finansową.
Wczoraj prognozy wzrostu gospodarczego Rosji przedstawił Bank Światowy. Według tej instytucji inwazja na Ukrainę spowoduje skurczenie się rosyjskiej gospodarki w tym roku o 11.2%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SZEFOWA ROSYJSKIEGO BANKU CENTRALNEGO PRZYZNAJE, ŻE GOSPODARKA ROSJI PRZECHODZI KRYZYS

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że od 5 lutego będzie obowiązywało embargo na ropę z Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym w...

FIRMA

Pożar rafinerii w Szwecji - 6 dni przed wprowadzeniem embarga na paliwa z Rosji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że gospodarka wyraźnie hamuje i co nas czeka w tym roku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, głównym doradcą...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O polskim PKB w tym roku i w roku poprzednim rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Magdaleną Rzeczkowską, Minister Finansów.

%d bloggers like this: