Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FX

SZEF NBP PRZEDSTAWI DECYZJE RPP – ZMIANY W KOMUNIKACJI NBP

Od teraz komunikat po posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej przekazywać będzie wyłącznie jej przewodniczący lub prowadzący posiedzenie, bez udziału dwóch innych członków RPP jak to miało miejsce dotychczas – wynika z uchwały RPP, zmieniającej regulamin Rady.

Inflacja NBP
Prezes NBP Adam Glapiński / FOT.: NBP

Zmiany oznaczają de facto, że komunikat po posiedzeniu Rady będzie przedstawiał osobiście Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego, który z urzędu przewodniczy posiedzeniom RPP.

Jak tłumaczy Departament Komunikacji NBP zmiany oznaczają dostosowanie do praktyki wiodących banków centralnych np. amerykańskiego Fed-u czy Europejskiego Banku Centralnego.

CZYTAJ TEŻ: POLSKI ŁAD – JAKĄ ZALICZKĘ NA PIT ZAPŁACIĆ? (ROZMOWA)

Tak naprawdę zmiany w komunikacji niewiele na razie zmieniają, gdyż konferencje RPP od ponad roku się nie odbywają. I nie wiadomo kiedy zostaną wznowione. Ostatnia konferencja RPP po comiesięcznym posiedzeniu miała miejsce 4 marca 2020 r. Później z powodu pandemii spotkania z dziennikarzami zostały odwołane.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SZEF NBP PRZEDSTAWI DECYZJE RPP - ZMIANY W KOMUNIKACJI NBP

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadku dynamiki wzrostu inflacji i czy jest się z czego cieszyć rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Aleksandrą Świątkowską, ekonomistką BOŚ Banku i...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że inflacja ledwo drgnęła i co dalej będzie ze stopami procentowymi rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Ludwikiem Koteckim, członkiem RPP.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak długo będziemy musieli uciekać przed wysoką inflacją rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Jarosławem Klepackim z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najwyższym odczycie inflacji bazowej w sięgającej 2001 roku historii statystyk rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z doktorem Błażejem Podgórskim, prodziekanem Wydziału Finansów i...

%d bloggers like this: