Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FX

SZEF NBP PRZEDSTAWI DECYZJE RPP – ZMIANY W KOMUNIKACJI NBP

Od teraz komunikat po posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej przekazywać będzie wyłącznie jej przewodniczący lub prowadzący posiedzenie, bez udziału dwóch innych członków RPP jak to miało miejsce dotychczas – wynika z uchwały RPP, zmieniającej regulamin Rady.

Inflacja NBP
Prezes NBP Adam Glapiński / FOT.: NBP

Zmiany oznaczają de facto, że komunikat po posiedzeniu Rady będzie przedstawiał osobiście Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego, który z urzędu przewodniczy posiedzeniom RPP.

Jak tłumaczy Departament Komunikacji NBP zmiany oznaczają dostosowanie do praktyki wiodących banków centralnych np. amerykańskiego Fed-u czy Europejskiego Banku Centralnego.

CZYTAJ TEŻ: POLSKI ŁAD – JAKĄ ZALICZKĘ NA PIT ZAPŁACIĆ? (ROZMOWA)

Tak naprawdę zmiany w komunikacji niewiele na razie zmieniają, gdyż konferencje RPP od ponad roku się nie odbywają. I nie wiadomo kiedy zostaną wznowione. Ostatnia konferencja RPP po comiesięcznym posiedzeniu miała miejsce 4 marca 2020 r. Później z powodu pandemii spotkania z dziennikarzami zostały odwołane.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Komisja Finansów Publicznych na posiedzeniu, które rozpoczyna się o godzinie 11:00 zaopiniuje wnioski w sprawie wyboru członków Rady Polityki Pieniężnej. Głosowanie nad powołaniem dwóch...

BIZNES I POLITYKA

Inflacja bazowa w Polsce najwyższa od sierpnia 2011 roku. W grudniu miara inflacji bazowej, która pokazuje zmiany cen usług bez cen żywności i energii...

OTOCZENIE MAKRO

Być może warto podjąć decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na lutowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej - napisał członek RPP Prof. Eryk Łon dla portalu...

BIZNES I POLITYKA

13 dni przed wygaśnięciem mandatów dwóch dotychczasowych członków RPP - Senat powołał ich następców. Teraz czas na Sejm.