Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

SZCZYT W DAVOS 2. RAZ ODWOŁANY

Szczyt w Davos odwołany. Politycy i biznesmeni nie przyjadą na styczniowe spotkanie w Alpach szwajcarskich. Jako powód odwołania podano rosnące zagrożenie omikronem i wzrost liczby zachorowań na COVID-19.

Szczyt w Davos
Davos World Economic Forum / FOT.: materiały prasowe WEF

Szczyt w Davos odbywa się od 1971 roku – aż do 2019 roku uczestnicy (w ostatnich latach średnio około 2 tys. osób) spotykali się osobiście. Tym razem jednak – już po raz drugi z rzędu – styczniowe rozmowy odbędą sie on-line – poinformowali organizatorzy. W tej formule szczyt polega przede wszystkim na wysłuchiwaniu wystąpień światowych przywódców, ew. dyskusjach panelowych. Brakuje natomiast tego, na czym zależy większości uczestników – czyli spotkań w kuluarach.

Ggłówne spotkanie Forum zostało przeniesione na „wczesne lato”.

Szczyt w Davos odwołany. Ile kosztuje uczestnictwo?

Forum w Davos jest uważane za najważniejsze coroczne spotkanie światowej polityki i biznesu. Do znanego kurortu zjeżdżają czołowi przywódcy polityczni, ekonomiści oraz właściciele i prezesi największych firm świata. World Economic Forum to organizacja, która przyjmuje do swojego grona tylko przedsiębiorstwa o rocznych przychodach liczonych w miliardach dolarów.

CZYTAJ TEŻ: BORIS JOHNSON NA WYLOCIE?

WEF nie ujawnia na swojej stronie internetowej kosztów składek członkowskich, ani jednorazowej opłaty, którą trzeba wnieść, żeby odwiedzić Davos jako uczestnik szczytu ekonomicznego. Medialne doniesienia mówią o koszcie biletu wynoszącym 19 tys. dolarów – ale wejściówka dostępna jest tylko dla członków World Economic Forum. A żeby zostać członkiem trzaba opłacić roczną składkę, która – w przypadku indywidualnych uczestników – wynosi ok. 52 tys. dolarów i przekracza 600 tys. dolarów w przypadku największych firm.

BIZNES24 online

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Davos boi się szybko ronących kosztów życia, oraz postępującego rozwarstwienia społeczeństw. Ale w perspektywie 10 lat głównym wyzwaniem pozostaje katastrofa klimatyczna.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wyjściu Chin z polityki zero COVID rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global Consulting oraz wykładowcą Szkoły Głównej Handlowej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Chinach, gdzie właśnie łagodzona jest polityka „zero COVID” rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Andrzejem Juchniewiczem, szefem Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji...

AZJA

Przedłużające się lockdowny w Chinach doprowadziły w weekend do największych protestów społecznych od masakry na placu Tiananmen w 1989 roku.

%d bloggers like this: