Szczyt w Davos odbywa się od 1971 roku – aż do 2019 roku uczestnicy (w ostatnich latach średnio około 2 tys. osób) spotykali się osobiście. Tym razem jednak – już po raz drugi z rzędu – styczniowe rozmowy odbędą sie on-line – poinformowali organizatorzy. W tej formule szczyt polega przede wszystkim na wysłuchiwaniu wystąpień światowych przywódców, ew. dyskusjach panelowych. Brakuje natomiast tego, na czym zależy większości uczestników – czyli spotkań w kuluarach.
Ggłówne spotkanie Forum zostało przeniesione na „wczesne lato”.
Szczyt w Davos odwołany. Ile kosztuje uczestnictwo?
Forum w Davos jest uważane za najważniejsze coroczne spotkanie światowej polityki i biznesu. Do znanego kurortu zjeżdżają czołowi przywódcy polityczni, ekonomiści oraz właściciele i prezesi największych firm świata. World Economic Forum to organizacja, która przyjmuje do swojego grona tylko przedsiębiorstwa o rocznych przychodach liczonych w miliardach dolarów.
CZYTAJ TEŻ: BORIS JOHNSON NA WYLOCIE?
WEF nie ujawnia na swojej stronie internetowej kosztów składek członkowskich, ani jednorazowej opłaty, którą trzeba wnieść, żeby odwiedzić Davos jako uczestnik szczytu ekonomicznego. Medialne doniesienia mówią o koszcie biletu wynoszącym 19 tys. dolarów – ale wejściówka dostępna jest tylko dla członków World Economic Forum. A żeby zostać członkiem trzaba opłacić roczną składkę, która – w przypadku indywidualnych uczestników – wynosi ok. 52 tys. dolarów i przekracza 600 tys. dolarów w przypadku największych firm.