Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

SZCZYT W DAVOS 2. RAZ ODWOŁANY

Szczyt w Davos odwołany. Politycy i biznesmeni nie przyjadą na styczniowe spotkanie w Alpach szwajcarskich. Jako powód odwołania podano rosnące zagrożenie omikronem i wzrost liczby zachorowań na COVID-19.

Szczyt w Davos
Davos World Economic Forum / FOT.: materiały prasowe WEF

Szczyt w Davos odbywa się od 1971 roku – aż do 2019 roku uczestnicy (w ostatnich latach średnio około 2 tys. osób) spotykali się osobiście. Tym razem jednak – już po raz drugi z rzędu – styczniowe rozmowy odbędą sie on-line – poinformowali organizatorzy. W tej formule szczyt polega przede wszystkim na wysłuchiwaniu wystąpień światowych przywódców, ew. dyskusjach panelowych. Brakuje natomiast tego, na czym zależy większości uczestników – czyli spotkań w kuluarach.

Ggłówne spotkanie Forum zostało przeniesione na „wczesne lato”.

Szczyt w Davos odwołany. Ile kosztuje uczestnictwo?

Forum w Davos jest uważane za najważniejsze coroczne spotkanie światowej polityki i biznesu. Do znanego kurortu zjeżdżają czołowi przywódcy polityczni, ekonomiści oraz właściciele i prezesi największych firm świata. World Economic Forum to organizacja, która przyjmuje do swojego grona tylko przedsiębiorstwa o rocznych przychodach liczonych w miliardach dolarów.

CZYTAJ TEŻ: BORIS JOHNSON NA WYLOCIE?

WEF nie ujawnia na swojej stronie internetowej kosztów składek członkowskich, ani jednorazowej opłaty, którą trzeba wnieść, żeby odwiedzić Davos jako uczestnik szczytu ekonomicznego. Medialne doniesienia mówią o koszcie biletu wynoszącym 19 tys. dolarów – ale wejściówka dostępna jest tylko dla członków World Economic Forum. A żeby zostać członkiem trzaba opłacić roczną składkę, która – w przypadku indywidualnych uczestników – wynosi ok. 52 tys. dolarów i przekracza 600 tys. dolarów w przypadku największych firm.

BIZNES24 online

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Marek Dietl, szef warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, zwrócił się z apelem do innych giełd o przekazanie 0,25 proc. swoich przychodów za 2021 r. na...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

ŚWIAT

Premier Izraela zapowiedział koniec obowiązywania paszportów covidowych jeszcze w lutym.

COVID

Koniec covidowych ograniczeń w Szwecji. Rząd w Sztokholmie zdecydował, że przestaną obowiązywać dziś o północy.

%d bloggers like this: