Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

UE

ROPA, GAZ I KRYPTO – TEMATY SZCZYTU UE

ROPA, GAZ I KRYPTO - TEMATY SZCZYTU UE

Brak porozumienia w Unii w sprawie embarga na ropę i gaz. Przed dzisiejszym szczytem w Paryżu próby stworzenia wspólnej konkluzji spełzły na niczym. Do nakładania dalszych sankcji na Rosję nawołują przywódcy wielu krajów bałtyckich, w tym Polska. Wyraźny sprzeciw jest po stronie niemieckiej.

Wczoraj z kanclerzem Niemiec rozmawiał prezydent Ukrainy Wołodymir Zełenski.

CZYTAJ TEŻ: EUROPA I AMERYKA ROZMAWIAJĄ O ODCIĘCIU ROSYJSKIEJ ROPY

Niemcy sprzeciwiają się wprowadzeniu zakazu importu rosyjskiego gazu i ropy. Kwestią sporną pozostaje też pilne przyjęcie Ukrainy do Unii Europejskiej. Tu także wśród unijnych przywódców jest podział.

Ten temat miał być także omawiany w rozmowie telefonicznej przez Scholza i Zełenskiego. Członkostwo w Unii, embargo na rosyjskie surowce oraz emisja euroobligacji , która jak podaje Bloomberg miałaby być sfinansować wydatki związane z obronnością i energetycznym uniezależnieniem się i od Rosji będą głównymi punktami dwudniowego szczytu unijnych przywódców w Wersalu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ROPA, GAZ I KRYPTO - TEMATY SZCZYTU UE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co kredytów we franku szwajcarskim mogą zrobić po restrukturyzacji Getin Banku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Jackem Czabańskim, adwokatem.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadku notowań szwajcarskiego Credit Suisse rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Adamem Drozdowskim, zarządzającym InValue Multi-Asset.

POLSKA

Szalony wzrost Medicalgorithmics na GPW - spółka zamknęła dzień ze wzrostem o blisko 60%.

POLSKA

Wskaźnik PMI, obrazujący koniunkturę w polskim przemyśle, piąty miesiąc z rzędu znajduje się poniżej ważnej granicy 50 punktów. Wynik okazał się jednak lepszy od...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: