Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

SZCZYT UE – LIMITÓW NA CENY GAZU NA RAZIE NIE MA

Dwa dni narady zakończyły się konkluzją – chociaż szczegółów ciągle brak. Podczas szczytu UE w Brukseli dotyczącego kryzysu energetycznego, przywódcy 27 państw zgodzili się, że będą wspólnie pracować nad „środkami” mającymi na celu powstrzymanie wzrostu cen energii. Nie udało się jednak osiągnąć porozumienia w sprawie limitu cen gazu.

SZCZYT UE - LIMITÓW NA CENY GAZU NA RAZIE NIE MA

Jak powiedział powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, tu cytat: „Mamy porozumienie w sprawie energii. Istnieje silne i jednomyślne zobowiązanie do wspólnego działania aby osiągnąć trzy cele: niższe ceny, gwarancje bezpieczeństwa dostaw i kontynuację prac w celu zmniejszenia popytu”. W przypadku proponowanych przez Komisję Europejską planów na uspokojenie europejskiego rynku gazu, unijni przywódcy mieli poprzeć te dotyczące wprowadzenia alternatywnej ceny referencyjnej dla skroplonego gazu ziemnego i dobrowolnych wspólnych zakupów gazu. Nie udało się jednak podjąć  ostatecznej decyzji w sprawie wprowadzenia limitu cen gazu. Większość krajów ma popierać jego wprowadzenie, jednak istnieją różnice zdań co do tego, jaki mechanizm zastosować.

Jak informowała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, UE wprowadzi mechanizm korekty rynkowej, który ma być uruchamiany wtedy, gdy ceny gazu będą nadmiernie wysokie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SZCZYT UE - LIMITÓW NA CENY GAZU NA RAZIE NIE MA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: