Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

SZCZYT „KREDYTU 2%” JUŻ ZA NAMI?

Boom na kredyty mieszkaniowe lekko słabnie. W listopadzie o taki kredyt wnioskowało prawie 40 tys. osób To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem.

WAKACJE KREDYTOWE

Co ciekawe to jednak o ponad 3 proc. mniej wniosków niż miesiąc wcześniej, co mogłoby sugerować, że szczyt gorączki związanej z kredytem na 2 proc. mamy już za sobą.

Jak podało monitorujące rynek Biuro Informacji Kredytowej wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe rok do roku wzrosła o 255 proc.

Średnia wartość wnioskowanego kredytu wyniosła prawie 430 tys. zł i jest najwyższa w historii.

Jak ocenia główny analityk grupy BIK prof. Waldemar Rogowski silny popyt na kredyty jest w dużej mierze efektem zainteresowania programem „Kredyt 2%”. Wśród osób ubiegających się o kredyt mieszkaniowy w listopadzie br., ok. 55% osób to potencjalni beneficjenci tego programu – ocenia BIK.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...