Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

SZALEŃCZY WZROST MEDICALGORITHMICS

Szalony wzrost Medicalgorithmics na GPW – spółka zamknęła dzień ze wzrostem o blisko 60%.

SZALEŃCZY WZROST MEDICALGORITHMICS

O ponad 90 proc. rósł dzisiaj kurs akcji biotechnologicznej firmy Medicalgorithmics. To efekt informacji o pojawieniu się nowego strategicznego inwestora dla polskiej spółki. Medicalgorithmics zawarł dzisiaj umowę z Biofund Capital Management LLC z siedzibą w Miami na mocy której Amerykanie obejmą 49,99 proc. akcji w podwyższonym kapitale polskiej spółki. Cena emisyjna wynosić będzie aż 44,27 zł za akcję. Po dzisiejszym rajdzie akcje Medicalgorithmics są wyceniane na 13 zł.

CZYTAJ TEŻ: BĘDZIE NOWA STAWKA REFERENCYJNA – WIRON (ROZMOWA)

Poza wniesieniem wkładu pieniężnego Biofund zobowiązał się zapewnić Medicalgorithmics dodatkowe finansowanie do kwoty 13 mln 800 tys. zł w okresie 3 lat. Polska firma stanie się pośrednim wyłącznym właścicielem – jako właściciel 100 proc. akcji w spółce Kardiolytics – praw własności intelektualnej do rozwijanej przez Kardiolytics technologii bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SZALEŃCZY WZROST MEDICALGORITHMICS

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Wyniki Banku Millennium powyżej oczekiwań na wszystkich głównych pozycjach. Siódmy największy pod względem aktywów bank w Polsce rozpoczyna sezon wyników na warszawskiej giełdzie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że gospodarka wyraźnie hamuje i co nas czeka w tym roku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, głównym doradcą...

GPW

– Wojna na Ukrainie powoduje, że musimy zbroić się jeszcze szybciej, dlatego w tym roku przeznaczymy 4 proc. PKB na wojsko, być może będzie...

GPW

Jutro startuje sezon wynikowy na GPW.

%d bloggers like this: