Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GIEŁDA

SYNEKTIK ZAKŁADA WZROST DYWIDENDY

SYNEKTIK ZAKŁADA WZROST DYWIDENDY

Synektikt czyli polski producent zaawansowanych produktów radiofarmaceutycznych zakłada, że z roku na rok będzie wypłacał większą dywidendę. Spółka nie przewiduję jednak wypłacania zaliczek.

Dariusz Korecki wiceprezes spółki mówił dziś, że dywidenda będzie rosła, bo rośnie rentowność spółki. Mimo to Synektik ze względu na duże zaangażowanie środków w prowadzone przez siebie projekty nie zamierza wypłacać zaliczki na dywidendy.

Za rok 2021 spółka wypłaciła 60 gr. dywidendy.

Jak powiedział dziś Dariusz Korecki, spółka mimo wypłaty dywidendy utrzymuje wysokie saldo gotówki i posiada głównie kredyty krótkoterminowe związane z realizacją konkretnych projektów.

Wiceprezes Synektikt zapowiedział też, że spółka spodziewa się wzrostu przychodów i rentowności w kolejnych kwartałach.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: