Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ŚWIETNY START SEZONU NA SŁUŻEWCU. TRANSMISJE WYŚCIGÓW KONNYCH CO WEEKEND W BIZNES24

Świetny start sezonu na Służewcu. Piękne konie, porywające historie i sportowe emocje – czyli wyścigi o najważniejsze w Polsce nagrody – co weekend w telewizji BIZNES24.

Start sezonu na Służewcu
OGIER SHAMADRAM, ZWYCIĘZCA NAJWAŻNIEJSZEJ GONITWY OTWARCIA SEZONY NA SŁUŻEWCU

Cztery duże sensacje przyniosło otwarcie sezonu wyścigów konnych na Służewcu. Wyścigów, które po raz pierwszy w telewizji mogli śledzić widzowie BIZNES24. Po raz pierwszy – ale od teraz na stałe. Będziemy dla Państwa transmitować wszystkie wyścigi tego sezonu – aż do połowy października.

VO Pierwszą gonitwę sezonu wygrała Karolina Kamińska na należącym do stajni Jerzego Engela, byłego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski, Domindarze. Ogier zostawił w tyle faworytkę gonitwy o Nagrodę Dandolo klacz Wedding Ring.

Nagroda Strzegomia dla Shamadrama

Najważniejszą gonitwę dnia – o Nagrodę Strzegomia – rozgrywaną wśród koni trzyletnich – wygrał dżokej Sergey Vasyutov na Shamadramie. To również była niespodzianka, bo za faworyta tego wyścigu uznawany był ogier Clyde, który do końca walczył o zwycięstwo, ale nie był w stanie dopędzić Shamadrama po jego świetnym wyjściu z zakrętu. Zwycięski koń pochodzi ze utytułowanej stajni należącej do rodziny Traków.

Jedną z najbardziej emocjonujących była gonitwa stanowiąca Memoriał Tomasza Dula, upamiętniający tragicznie zmarłego w 2005 roku dżokeja, jednego z najbardziej utytułowanych w historii toru na Służewcu. Do ostatnich metrów trwała walka między faworytką wyścigu – klaczą Szachrajką – a ogierem Westminster Grey. Ostatecznie ogier ze stajni należącej do firmy Westminster odparł atak i pierwszy przebiegł linię mety.

The Clash – z końca stawki do zwycięstwa

Ale jedną z największych niespodzianek sprawiła publiczności gonitwa o Nagrodę Władysława Andersa, zdominowana przez konie o filmowo-rockowych imionach. Na ostatniej prostej do walki ruszył biegnący do tej pory na końcu stawki ogier The Clash. Minął m.in. Red Hot Chilli Lewego i faworyta wyścigu – Joego Blacka, żeby zgarnąć nagrodę dla siebie.

Gdzie oglądać wyścigi konne

Najbliższa transmisja pełna pięknych koni, wspaniałych jeździeckich historii i sportowych emocji – w nadchodzące sobotę i niedzielę od godziny 14 w BIZNES24.

Pierwszy raz oglądasz gonitwy koni? Sprawdź słownik wyścigowy – dzięki niemu od razu wypadniesz na (umiarkowanego) znawcę.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak będą się kształtować ceny karnetów narciarskich w tym sezonie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Rzetelskim, wiceprezesem Polskich Stacji Narciarskich...

INNE

Iga Świątek wygrała kończący sezon w kobiecym tenisie turniej WTA Finals w meksykańskim Cancun. W finale Polka pokonała Amerykankę Jessicę Pegulę 6-1, 6-0 i...

USA

Najpierw zasłynął fenomenalną grą w koszykówkę - w czasach, kiedy Michael Jordan jeszcze nosił trampki. Później - przyznaniem, że jest pierwszym gwiazdorem NBA zakażonym...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile zarobi nowy selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos i czy to jest w świecie piłki nożnej szokująca kwota rozmawiała Natalia Gorzelnik z...