Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

ŚWIETNE WYNIKI ZA ZABEZPIECZENIA W IT

Comp to kolejna firma z branży IT z giełdowego parkietu, która zaraportowała zwiększone zyski w 1 półroczu 2021 roku, niż rok wcześniej. Zysk netto 35 mln zł wobec starty w zeszłym roku.

Comp SA to firma dostarczająca systemy cyber-bezpieczeństwa do firm i instytucji. W czasach kiedy coraz więcej firm i instytucji jest narażona na ataki hackerskie można się spodziewać coraz większego popytu na tego typu rozwiązania co pokazały półroczne wyniki.

Przychody z sprzedaży wyniosły 417 mln zł i zwiększyły się o 170 mln zł w stosunku do zeszłego roku. Imponujące zyski netto w wysokości 35 mln zł w porównaniu z milionową stratą za pierwsze półrocze 2020 roku.

W kolejnych miesiącach firma chce zbudować pozycję największego producenta urządzeń fiskalnych w Polsce i Europie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kęty mocno w górę po szacunkowych wynikach. Spółka ocenia, że w II kwartale będzie miała 158 milionów złotych zysku netto - o ponad 1/5...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.