Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

ŚWIAT CZEKA NA WYNIK WYBORÓW W USA

ŚWIAT CZEKA NA WYNIK WYBORÓW W USA

W pierwszym powyborczym wystąpieniu prezydent USA Joe Biden wyraził zadowolenie z cząstkowych wyników spływających z poszczególnych stanów. Powiedział, że dzień wyborów był dobrym dniem dla demokracji.

Republikanie starają się przejąć kontrolę nad Izbą Reprezentantów i Senatem, ale Biden zauważył, że „wielka czerwona fala” – wcale się nie pojawiła.
Sytuacja niemal wyrównana jest w Senacie – tu z lekką przewagą republikanów, którzy na pewno nie zdobędą większości 60 ze 100, kluczowej dla ważnych głosowań.

Stratedzy republikańscy mieli nadzieję na zdecydowane zwycięstwa, biorąc pod uwagę, że inflacja jest najwyższa od 40 lat, a poparcie dla prezydenta Bidena jest niskie.
Ale dane exit poll sugerują raczej, że wyborcy mogli ukarać republikanów, m.in. za ich wysiłki na rzecz ograniczenia dostępu do aborcji.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ŚWIAT CZEKA NA WYNIK WYBORÓW W USA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: