Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SUPERMOCARSTWO NIE ZBANKRUTUJE

SUPERMOCARSTWO NIE ZBANKRUTUJE
foto: pexels.com

Dolar wyraźnie się osłabił po tym jak amerykański senat zdecydował, że tym razem USA nie zbankrutuje, ale kropkę nad i ma postawić dzisiaj późnym wieczorem Joe Biden podpisując ustawę o podniesieniu limitu zadłużenia.

Senat niespełna kilka godzin temu przyjął zatwierdzoną przez Izbę niższą ustawę mającą na celu podniesienie pułapu zadłużenia i ograniczenie wydatków rządowych na dwa lata. Ustawa trafiła od razu na biurko prezydenta Joe Bidena, który ma ją podpisać dzisiaj ok 1 w nocy czasu polskiego.

CZYTAJ TEŻ: AI WCIĄŻ NAPĘDZA WZROSTY NA WALL STREET

„Nikt nie dostaje wszystkiego, czego chce w negocjacjach, ale nie popełnijcie błędu: to dwustronne porozumienie jest wielką wygraną dla naszej gospodarki i narodu amerykańskiego” – powiedział Biden w oświadczeniu po głosowaniu w senacie.

Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły wczoraj wieczorem, gdy Stany Zjednoczone zapobiegły potencjalnemu chaosowi gospodarczemu.

Kompromisowa ustawa o pułapie zadłużenia przeszła przez Senat stosunkiem głosów 63 do 36, co stanowi wystarczające poparcie ze strony Demokratów i Republikanów, aby przekroczyć próg wymaganych 60 głosów w Izbie.

Po głosowaniu w Senacie sekretarz skarbu Janet Yellen pochwaliła ustawę, mówiąc, że „chroni ona w pełni wiarę i kredyt Stanów Zjednoczonych oraz zachowuje nasze przywództwo finansowe, które ma kluczowe znaczenie dla naszego wzrostu gospodarczego i stabilności”.

W oświadczeniu po czwartkowym głosowaniu agencja Moody’s stwierdziła, że ​​rozwiązanie problemu pułapu zadłużenia jest zgodne z jej oczekiwaniami i zaznaczyła, że ​​nie rozważa obniżenia ratingu długu USA.

SUPERMOCARSTWO NIE ZBANKRUTUJE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: