Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

STYPUŁKOWSKI NA PREZESA PKO BP

STYPUŁKOWSKI NA PREZESA PKO BP
Cezary Stypułkowski

Trzech kandydatów na stanowisko prezesa PKO BP. Liderem wyścigu jest Cezary Stypułkowski, wieloletni szef mBanku. O giełdzie nazwisk pisze bankier.pl. Według portalu na liście znajdują się trzy nazwiska. Dwa za nich związane są z mBankiem.

Najpoważniejszym kandydatem do objęcia stanowiska prezesa PKOBP jest Cezary Stypułkowski, który od 2010 roku zarządza mBankiem. Portal przypomina, że we wrześniu ubiegłego roku rada nadzorcza mBanku informowała, że zarząd w obecnym składzie będzie funkcjonował do 2029 roku to samym prezes podpisano umowę tylko na najbliższy rok.

CZYTAJ TEŻ: INTEL TRACI PO WYNIKACH

Drugim kandydatem jest Sławomir Lachowski, jeden z najbardziej znanych bankierów w Polsce, który w 2000 roku stworzył podwaliny pod mBank.

Trzecim kandydatem jest Jacek Obłękowski, były wieloletni wiceprezes PKOBP.

Już 2 lutego odbędzie się walne banku, które zdecyduje o zmianach w radzie nadzorczej. To pierwszy krok do wymiany zarządu. Ta zgodnie ze statutem PKOBP może nastąpić dopiero po siedmiu dniach od walnego na którym doszło do zmiany w radzie nadzorczej.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

STYPUŁKOWSKI NA PREZESA PKO BP

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...