Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

STS W DRODZE NA GPW

Największy pod względem obrotów rodzimy bukmacher, firma STS Holding zamierza przeprowadzić ofertę publiczną i zadebiutować na GPW.

W związku z planowanym debiutem firma nie zamierza przeprowadzać nowej emisji, a oferta obejmie wyłącznie istniejące akcje. W ramach oferty planuje się zaoferować inwestorom indywidualnym ok. 10 proc. Obecnie 100 proc. akcji spółki należy do rodziny Juroszków. STS jest największą firmą bukmacherską w Polsce, która działa również poza granicami naszego kraju. Bukmacher posiada licencję w Wielkiej Brytanii oraz Estonii.

Wartość zawartych zakładów w 2020 roku wyniosła 3 mld 319 mln zł. Ok. 85% wartości zawartych zakładów pochodzi z kanałów online Grupy STS – aplikacji mobilnych i strony internetowej. Grupa posiada również punkty przyjmowania zakładów, które znajdują się w każdym większym mieście w Polsce – łącznie na terenie kraju jest ich ponad 400. Grupa STS zatrudnia przeszło 1500 osób.

STS Holding byłby pierwszym przedstawicielem branży bukmacherskiej na GPW.

W tym tygodniu zamiar przeprowadzenia pierwszych ofert publicznych na głównym rynku GPW potwierdziły deweloperska spółka Murapol oraz zajmująca się rekrutacją grupa Pracuj.pl. W tym roku na rynku głównym GPW zadebiutowało 11 firm, w trakcie IPO jest firma Poltreg, która chce zadebiutować na giełdzie około 23 listopada.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kolejny spadkowy debiut na warszawskim parkiecie. Kurs akcji producenta gier Asmodev spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 33%.

POLSKA

23 złote za akcję - to cena sprzedaży akcji firmy bukmacherskiej STS Holding w dniu debiutu. Wartość oferty publicznej wyniesie prawie 1.08 mld złotych...

Bez kategorii

WIG20 zaliczył w piątek największy jednosesyjny spadek od 23 marca 2020 roku - gdy w Polsce rozpoczynała się pandemia. WIG spadł najmocniej od 28...

GPW

Powiązana Georgem Sorosem holenderska spółka Pluralis prawdopodobnie kupi od spółki KCI 40% akcji Gremi Media, wydawcy Rzeczpospolitej i Parkietu.