Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

STREFA EURO: PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA W IV +0.8% M/M

Produkcja przemysłowa w strefie euro w marcu wzrosła o 0.8 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem poinformował w komunikacie Eurostat.

STREFA EURO: PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA W IV +0.8% M/M

Analitycy spodziewali się, że produkcja m/m wzrośnie o 0.3 procent.

Najmocniej wzrosła produkcja dóbr konsumpcyjnych o 3.4 proc.

Z kolei w porównaniu z ubiegłym rokiem produkcja przemysłowa wzrosła w marcu o przeszło 39 procent wobec spodziewanego przez analityków wzrostu o przeszło 37 procent.

Dla Polski Eurostat wyliczył wzrost produkcji przemysłowej w kwietniu o 45.2 procent rok do roku, oraz o 0.7% w porównaniu do marca.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Pensje w Polsce nie rosły w takim tempie od 2008 roku. Brak chętnych pracy i inflacja – która winduje oczekiwania płacowe – przycisnęły firmy...

POLSKA

Produkcja przemysłowa osiągnęła w listopadzie wartość o 15,2 procent wyższą niż rok wcześniej. To najwyższa dynamika produkcji od czerwca, oraz blisko dwa razy wyższy...

AZJA

Produkcja przemysłowa w Chinach w listopadzie okazała się lepsza od szacunków ekonomistów, za to sprzedaż detaliczna notuje drugi najniższy wynik w ostatnim półroczu.

UE

Paliwa i e-commerce pchają w górę sprzedaż detaliczną w strefie euro. W październiku sprzedaż wzrosła o 1.4% w porównaniu z poprzednim rokiem - podał...