Connect with us

Hi, what are you looking for?

OTOCZENIE MAKRO

STREFA EURO: PROD. PRZEMYSŁOWA -1.0% M/M

Produkcja przemysłowa w strefie euro spadła o 1% m/m w maju 2021 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W całej UE produkcja spadła o 0,9% w tym ujęciu. Konsensus rynkowy wynosił 0,2% spadku m/m dla strefy euro.

W ujęciu rocznym, produkcja przemysłowa wzrosła o 20,5% w strefie euro i o 21,2% w całej UE w maju.

Produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła o 30,2% r/r w maju 2021 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W ujęciu miesięcznym, w Polsce produkcja wzrosła o 1,6% w maju.

Główny Urząd Statystyczny poinformował wcześniej, że produkcja sprzedana przedsiębiorstw przemysłowych wzrosła o 29,8% r/r w maju 2021 r. W ujęciu miesięcznym odnotowano spadek o 0,8%.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Dyrekcja fabryki w Tychach, należącej do grupy Stellantis, poinformowała o zawieszeniu produkcji samochodów. Przerwa na linii montażowej może potrwać nawet kilka tygodni. Stellantis to...

EUROPA

Produkcja przemysłowa w Niemczech w maju na minusie. Zamiast oczekiwanego wzrostu o pół procent, mamy spadek o 0.3% miesiąc do miesiąca.

OTOCZENIE MAKRO

W I pierwszym kwartale tego roku produkcja przemysłu motoryzacyjnego wzrosła o ponad 11% więcej niż przed rokiem i sięgnęła 48.5 mld złotych - wynika...

EUROPA

Produkcja przemysłowa w strefie euro w marcu wzrosła o 0.8 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem poinformował w komunikacie Eurostat.