Connect with us

Hi, what are you looking for?

EUROPA

STREFA EURO: PMI DLA PRZEMYSŁU 63.4 PKT.

Czerwcowy przemysł w Strefie Euro był w świetnej formie. Rekordowe odczyty PMI zwiastują dalszą poprawę koniunktury w Europejskim sektorze przemysłu.

Finalny odczyt PMI dla sektora wytwórczego strefy euro wyniósł 63,4 pkt. wobec 63,1 pkt. odnotowanych w maju i wstępnie raportowanych za czerwiec również 63,1 pkt. To najwyższy odczyt w sięgającej 1997 roku historii tych danych. poinformowała firma Markit, specjalistyczny dostawca badań gospodarczych, prezentując finalne dane.

Wśród państw należących do unii walutowej najlepszy wynik odnotowały Holandia, Austria i Niemcy . Wieloletnie maksima odnotowano w Hiszpanii oraz Grecji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Zharmonizowana Inflacja w strefie euro sięgnęła w sierpniu 3 procent – poinformował dziś Eurostat. Najszybszego wzrostu cen w strefie euro doświadczają mieszkańcy Belgii –...

OTOCZENIE MAKRO

2.2% - o tyle wzrósł PKB strefy euro w drugim kwartale tego roku. Dzisiejsze dane to odczyt końcowy

KRYPTO

Po weekendzie wszyscy entuzjaści krypto doczekali się wyceny bitcoina powyżej 50 tys. dolarów za token. Pierwszy raz taka wycena za kryptowalutę miała miejsce 17...

OTOCZENIE MAKRO

Nie najlepsze dane z niemieckiej gospodarki. Sprzedaż detaliczna w Niemczech wykazała osłabienie konsumenckie zwłaszcza w zestawieniu z dobrymi wynikami czerwcowymi.