Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

STREFA EURO – PKB W 1Q21 -0.3% Q/Q

0.3% – o tyle spadł PKB strefy euro w pierwszym kwartale tego roku. Dzisiejsze dane to odczyt końcowy, wstępny zakładał większy spadek – wynoszący 0.6%.

STREFA EURO - PKB W 1Q21 -0.3% Q/Q

Dynamika Produktu Krajowego Brutto pokazuje, że z każdym kwartałem gospodarka strefy euro odrabia straty. Zdecydowanie najmocniejszy wzrost przekraczający 12 procent był w trzecim kwartale ubiegłego roku.

Z kolei rok do roku PKB spadł w pierwszym kwartale o 1.3 procent. Prognozy zakładał spadek o 1.8 procent.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) obniżył prognozę wzrostu globalnego PKB w roku 2022 o 0,5 pkt proc. do 4,4% oraz podniósł prognozę na 2023 rok...

AZJA

Gospodarka Chin urośnie w przyszłym roku o zaledwie 5.1 procent. Tak prognozuje ponad 30 ekonomistów ankietowanych przez Nikkei Asia. To - pomijając pandemiczny 2020...

UE

Paliwa i e-commerce pchają w górę sprzedaż detaliczną w strefie euro. W październiku sprzedaż wzrosła o 1.4% w porównaniu z poprzednim rokiem - podał...

OTOCZENIE MAKRO

Niemiecka gospodarka zwalnia po postpandemicznym wystrzale- ale do poziomu znacznie powyżej wieloletniej średniej wzrostu.