Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

STRATY Z AKCJI ODLICZYSZ OD ZYSKÓW Z OBLIGACJI. MF ZAPOWIADA ZMIANY W PODATKU BELKI

Straty z akcji wreszcie będzie można odliczać od zysków z np. funduszy. Ministerstwo finansów obiecuje, że wreszcie wprowadzi w ramach podatku Belki możliwość kompensowania zysków i strat z różnych aktywów.

SEZON WYNIKOWY NA GPW

Dzisiaj każdy typ inwestowania trzeba rozliczać osobno. To oznacza, że np. ktoś, kto w ubiegłym roku osiągnął zyski w funduszu obligacji – zapłaci podatek od tego zysku. Mimo, że np. stracił sporo pieniędzy w akcyjnej części swojego portfela. Po zmianach strata z akcji zmniejszyłaby zysk z funduszy obligacyjnych i podatek trzeba byłoby zapłacić tylko od różnicy na plus. Taka zmiana skomplikowałaby co prawda rozliczanie podatków – ale jest to poświęcenie, na które zapewne inwestorzy są gotowi.

CZYTAJ TEŻ: PIERWSZE POSIEDZENIE RPP W 2023 ROKU (ROZMOWA)

Z listy inwestycji które będzie można wspólnie rozliczać podatek dochodowy wykluczone mają zostać dochody i straty realizowane na Foreksie, oraz na kontraktach na różnicę – czyli CFD.

Resort finansów nie poinformował kiedy chce przedstawić zmiany do uchwalenia Sejmowi. Ale musi to zrobić do wyborów – bo później wszystkie przygotowane projekty przepadną.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

STRATY Z AKCJI ODLICZYSZ OD ZYSKÓW Z OBLIGACJI. MF ZAPOWIADA ZMIANY W PODATKU BELKI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

PODATKI

Na początku roku ZUS poinformował na swojej stronie, że przedsiębiorcy będą musieli zapłacić składkę zdrowotną od różnicy remanentowej. Po nagłośnieniu problemu, m.in w BIZNES24,...

FIRMA

Przymusowe e-faktury pół roku później. Ministerstwo Finansów zrezygnowało z wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur od pierwszego stycznia 2024 roku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach na rynku nieruchomości rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Marcinem Jańczukiem analitykiem MetroHouse.

GPW

Mamy pierwsze rozczarowanie tegorocznego sezonu wyników na GPW. Już po środowej sesji rynkowy broker, spółka XTB podała że w ostatnim kwartale 2022 roku zarobiła...

%d bloggers like this: