Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

STRAJKI W KOPALNIACH MIEDZI W CHILE

Strajki w największych kopalniach miedzi wpływają na jej notowania. Chwilowe zaprzestanie wydobycia u największego producenta tego surowca powodują przerwy w łańcuchach dostaw i wzrosty cen metalu.

STRAJKI W KOPALNIACH MIEDZI W CHILE

W Chile od kilku dni w największych kopalniach miedzi należących do firm wydobywczych BHP, Cdelco i Mippon Mining & Metals pracownicy przegłosowali opcję wstrzymania pracy po tym jak załamały się negocjacje płacowe z władzami kopalń.

Analitycy szacują, że napięcia między właścicielami, a pracownikami może za skutkować przerwami w łańcuchach dostaw, dlatego od ostatnich komunikatów 3-miesięczne kontrakty terminowe na dostawę miedzi idą 0.8% w górę, czyli za tonę miedzi trzeba zapłacić 9443.25 dolarów za tonę miedzi. Na chwilę obecną nie jest wiadomo czy w kopalni Sierra Gorda, należącej do KGHM również rozpoczną się strajki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Złe wieści dla KGHM płyną z Chile. W parlamencie do dalszych prac został skierowany projekt mówiący o nacjonalizacji kopalń miedzi i litu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

%d bloggers like this: