Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

STRAJKI W KOPALNIACH MIEDZI W CHILE

Strajki w największych kopalniach miedzi wpływają na jej notowania. Chwilowe zaprzestanie wydobycia u największego producenta tego surowca powodują przerwy w łańcuchach dostaw i wzrosty cen metalu.

W Chile od kilku dni w największych kopalniach miedzi należących do firm wydobywczych BHP, Cdelco i Mippon Mining & Metals pracownicy przegłosowali opcję wstrzymania pracy po tym jak załamały się negocjacje płacowe z władzami kopalń.

Analitycy szacują, że napięcia między właścicielami, a pracownikami może za skutkować przerwami w łańcuchach dostaw, dlatego od ostatnich komunikatów 3-miesięczne kontrakty terminowe na dostawę miedzi idą 0.8% w górę, czyli za tonę miedzi trzeba zapłacić 9443.25 dolarów za tonę miedzi. Na chwilę obecną nie jest wiadomo czy w kopalni Sierra Gorda, należącej do KGHM również rozpoczną się strajki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.