Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

STRAJK W MAGAZYNACH AMAZONA

Powodem strajku są płace.

AMAZON POD LUPĄ

„Roboty są traktowane lepiej” pod takim hasłem rozpoczął się pierwszy w historii strajk pracowników Amazona w angielskim Coventry.

Powodem strajku są płace. Pracownicy bowiem otrzymali podwyżki w wysokości 50 pensów za godzinę pracy, co odpowiada 5 procent płacy podstawowej i jest znacznie poniżej inflacji. Strajkujący oczekują wynagrodzenia minimalnego na poziomie 15 funtów za godzinę pracy.

Ponadto pracownicy będą apelować o zmianę warunków pracy. Chodzi o bardzo długie godziny pracy, wysoki stopień wypadków i ogromne tempo pracy. Zarzucają pracodawcy również bardzo agresywne monitorowanie miejsca pracy.

Jeden z pracowników fabryki powiedział w rozmowie z telewizją CNBC, że roboty są traktowane lepiej niż załoga.

Amazon w zeszłym tygodniu poinformował, że planuje zwolnić 18 tysięcy pracowników i jest często krytykowany za braki kadrowe i fatalne warunki pracy w magazynach. Rzecznik giganta w odpowiedzi na strajki powiedział, że wynagrodzenie angielskich pracowników wzrosło w ciągu 5 lat o 29 procent. Strajk pracowników magazynu w Coventry ma potrwać do północy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

STRAJK W MAGAZYNACH AMAZONA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Tona węgla w Holandii kosztuje znacznie mniej niż w Polsce.

INNE

"Pieniądze zostaw na Ziemi" - mówi dawny najbogatszy Ziemianin do obecnie najbogatszego Ziemianina. Założyciel Microsoftu Bill Gates skrytykował plany podboju Marsa snute przez Elona...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

%d bloggers like this: