Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

STOPY FED – TERAZ PRZERWA, A W GRUDNIU PODWYŻKA? RYNKI CZEKAJĄ NA DECYZJĘ FOMC

Rynek niemal całkowicie pewien, że Fed w środę nie zmieni stóp. Jutro rozpoczyna się przedostatnie w tym roku posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

FED KOŃCZY SERIĘ PODWYŻEK

Śledzące rynkowe prognozy narzędzie Fed Watch, należące do CME Group, największego na świecie operatora rynków na której handluje się kontraktami, wskazuje, że tylko niecałe 2 procent uczestników rynku spodziewa się obniki stóp o 25 punktów bazowych. Cała reszta obstawia, że Fed stóp nie zmieni – czyli, że główna stopa pozostanie w zakresie od 5.25 do 5.5 procent.

Fed stopy oczekiwania

Rozkład rynkowych oczekiwań na grudniowe posiedzenie jest już zdecydowanie bardziej rozstrzelony. Nadal dominuje – z niemal 75 procentowym udziałem w próbie – opcja utrzymania stóp. Opcja obniżki prawie się nie zmienia. Ale 1/4 uczestników rynku obstawia podwyżkę stóp w grudniu o 25 punktów bazowych.

Fed stopy oczekiwania

Federalny Komitet Otwartego Rynku decyzję o wysokości stóp ogłosi w środę o 19:00 polskiego czasu. Pół godziny później Jerome Powell spotka się z dziennikarzami, żeby przez kolejną godzinę odpowiadać na pytania dotyczące głównie tego jakie decyzje FOMC zamierza podejmować w kolejnych miesiącach.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

SUROWCE

Złoto najdroższe w historii. Dziś w nocy uncja złota osiągnęła cenę 2 487 dolarów. Rynki przygotowują się wrześniowe cięcie stóp w USA.

USA

Amerykańskie indeksy wystrzeliły po ultra gołębim przemówieniu szefa Fed. Nowe rekordy padły na S&P500 i Nasdaqu. Tylko DowJones zakończył notowania lekkim spadkiem. Jerome Powell...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co jest jasne a co nie jest w utrzymaniu stóp na niezmienionym poziomie, oraz jaką będziemy mieć inflację w 2024 i w...