Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

STOPA BEZROBOCIA W LUTYM 5,5%

Stopa bezrobocia w lutym utrzymała się na tym samym poziomie, co w styczniu tego roku.

STOPA BEZROBOCIA W MAJU

Stopa bezrobocia rejestrowanego na koniec lutego utrzymała poziom ze stycznia i wyniosła 5,5%. Dokładnie tyle, ile oczekiwali ekonomiści.

Z danych GUS wynika, że w urzędach pracy zarejestrowanych było 921,8 tys. bezrobotnych, to mniej niż w styczniu o 5,4 tys.

Największe bezrobocie na poziomie 9% utrzymuje się w woj. warmińsko-mazurskim, najniższe w wielkopolskim. W porównaniu z poprzednim miesiącem stopa bezrobocia nieznacznie obniżyła się w siedmiu województwach, a w pozostałych nie zmieniła się.

CZYTAJ TEŻ: ILE GOTÓWKI POLACY WYJĘLI Z BANKOMATÓW W LUTYM? NBP: W PANDEMII BYŁO GORZEJ

Wśród bezrobotnych kobiety stanowiły 53,3%. W porównaniu w ubiegłym rokiem zmalał odsetek osób bezrobotnych zwolnionych z przyczyn leżacych po stronie zakładu pracy, absolwentów, oraz dotychczas niepracujących. Wzrosła natomiast liczba osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku, oraz nieposiadająca kwalifikacji zawodowych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

STOPA BEZROBOCIA W LUTYM 5,5%

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co kredytów we franku szwajcarskim mogą zrobić po restrukturyzacji Getin Banku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Jackem Czabańskim, adwokatem.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadku notowań szwajcarskiego Credit Suisse rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Adamem Drozdowskim, zarządzającym InValue Multi-Asset.

POLSKA

Szalony wzrost Medicalgorithmics na GPW - spółka zamknęła dzień ze wzrostem o blisko 60%.

POLSKA

Wskaźnik PMI, obrazujący koniunkturę w polskim przemyśle, piąty miesiąc z rzędu znajduje się poniżej ważnej granicy 50 punktów. Wynik okazał się jednak lepszy od...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: