Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

STOPA BEZROBOCIA NAJNIŻSZA OD 32 LAT

Polska stopa bezrobocia najniższa od 32 lat.

STOPA BEZROBOCIA NAJNIŻSZA
foto: pixabay.com
STOPA BEZROBOCIA NAJNIŻSZA

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce jest najniższa od 32 lat. Potwierdza to najnowszy odczyt za czerwiec na poziomie 4.9% – zgodny z prognozami resortu rodziny i polityki społecznej. Dla porównania w maju było to 5.1%.

CZYTAJ TEŻ: DLACZEGO BUDOWLANCE GROZI SPOWOLNIENIE (ROZMOWA)

Z danych głównego urzędu statystycznego wynika, że na koniec czerwca w urzędach pracy zarejestrowanych było 818 tys. bezrobotnych, to o 32 tysiące mniej niż w maju, a w porównaniu z czerwcem ubiegłego roku spadek wyniósł 175 tysięcy osób. GUS podał też, że w pierwszym półroczu w urzędach pracy zarejestrowano 612 tys. 800 nowych bezrobotnych, tj. o prawie 7 proc. więcej niż przed rokiem. Wśród nowo zarejestrowanych bezrobotnych widać już w statystykach cudzoziemców – z ogólnej puli było to 7,5 procent podał GUS.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

STOPA BEZROBOCIA NAJNIŻSZA OD 32 LAT

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

%d bloggers like this: