Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

CORAZ MNIEJSZE BEZROBOCIE

GUS opublikował stopę bezrobocia w Polsce w lipcu. Sprawdziła się czerwcowa prognoza zakładająca spadek o 0.1 pp. Najnowsza stopa za lipiec wyniosła 5.8%

CORAZ MNIEJSZE BEZROBOCIE

Sprawdziły się prognozy ekonomistów i resortu rozwoju, stopa bezrobocia wróciła do poziomu z kwietnia 2020 roku, a lipiec był piątym miesiącem z rzędu, w którym spada stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce.

Ze danych wynika, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy w lipcu wyniosła 975 tys. osób bezrobotnych. W stosunku do czerwca to spadek o 18,5 tys. osób.

CZYTAJ TEŻ: CENY DREWNA 2022 – BĘDZIE POWTÓRKA Z 2021? CENY TARCICY JUŻ ROSNĄ – MÓWI RAFAŁ SZEFLER Z PIGPD

W ubiegłym miesiącu według wstępnych danych ministerstwa rozwoju i technologii pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 120,5 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej – to 2,3% więcej niż w czerwcu tego roku.

Najwyższa stopa bezrobocia rejestrowanego, która wynosi 8.9% odnotowano w województwie warmińsko- mazurskim, natomiast najniższa wynosi 3.5% w województwie wielkopolskim.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CORAZ MNIEJSZE BEZROBOCIE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

W Polsce stopa bezrobocia w maju wyniosła 5,1%.

POLSKA

Bezrobocie ciągle w dół. I spada mocniej niż spodziewał się rynek. Jak podał Główny Urząd Statystyczny stopa bezrobocia w kwietniu spadła do 5,2 proc....

POLSKA

Komunikat prasowy o ustanowieniu dwustronnej linii swapowej między Europejskim Bankiem Centralnym a Narodowym Bankiem Polskim.

POLSKA

Węgiel i uran mają być zdaniem Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry pierwiastkami zmian w polskiej energetyce. Partia Ziobry ma w czasie jutrzejszego posiedzenia rządu złożyć...

%d bloggers like this: