Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

CORAZ MNIEJSZE BEZROBOCIE

GUS opublikował stopę bezrobocia w Polsce w lipcu. Sprawdziła się czerwcowa prognoza zakładająca spadek o 0.1 pp. Najnowsza stopa za lipiec wyniosła 5.8%

CORAZ MNIEJSZE BEZROBOCIE

Sprawdziły się prognozy ekonomistów i resortu rozwoju, stopa bezrobocia wróciła do poziomu z kwietnia 2020 roku, a lipiec był piątym miesiącem z rzędu, w którym spada stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce.

Ze danych wynika, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy w lipcu wyniosła 975 tys. osób bezrobotnych. W stosunku do czerwca to spadek o 18,5 tys. osób.

CZYTAJ TEŻ: CENY DREWNA 2022 – BĘDZIE POWTÓRKA Z 2021? CENY TARCICY JUŻ ROSNĄ – MÓWI RAFAŁ SZEFLER Z PIGPD

W ubiegłym miesiącu według wstępnych danych ministerstwa rozwoju i technologii pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 120,5 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej – to 2,3% więcej niż w czerwcu tego roku.

Najwyższa stopa bezrobocia rejestrowanego, która wynosi 8.9% odnotowano w województwie warmińsko- mazurskim, natomiast najniższa wynosi 3.5% w województwie wielkopolskim.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Konsumpcja - motor wzrostu gospodarczego w Polsce - hamuje. Sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła w grudniu o 8 procent rok do roku. To...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.