Connect with us

Hi, what are you looking for?

OTOCZENIE MAKRO

CORAZ MNIEJSZE BEZROBOCIE

GUS opublikował stopę bezrobocia w Polsce w lipcu. Sprawdziła się czerwcowa prognoza zakładająca spadek o 0.1 pp. Najnowsza stopa za lipiec wyniosła 5.8%

Sprawdziły się prognozy ekonomistów i resort rozwoju, stopa bezrobocia wróciła do poziomu z kwietnia 2020 roku, a lipiec był piątym miesiącem z rzędu, w którym spada stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce.

Ze danych wynika, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy w lipcu wyniosła 975 tys. osób bezrobotnych. W stosunku do czerwca to spadek o 18,5 tys. osób.

W ubiegłym miesiącu według wstępnych danych ministerstwa rozwoju i technologii pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 120,5 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej – to 2,3% więcej niż w czerwcu tego roku.

Najwyższa stopa bezrobocia rejestrowanego, która wynosi 8.9% odnotowano w województwie warmińsko- mazurskim, natomiast najniższa wynosi 3.5% w województwie wielkopolskim.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.