Connect with us

Hi, what are you looking for?

EUROPA

STELLANTIS: ŚWIETNE WYNIKI ZA 1H’21 WŁAŚCICIELA M.IN. FIATA I CITROENA

Silny popyt i świetne ceny – wywindowały wyniki Stellantisa, czyli spółki która jest właścicielem m.in. Fiata, Citroena, Peugeot, Opla i Dodge’a. Rekordowo dobre wyniki spółka odnotowała na amerykańskim rynku.

FOT. FIAT

Marża zysku operacyjnego w USA przekroczyła w pierwszym półroczy 16 procent – to poziom rzadko widywany w biznesie samochodowym. Zarząd Stellantisa, który w sumie posiada 14 włoskich, francuskich, niemieckich i amerykańskich marek samochodów, jest tak optymistyczny po pierwszym półroczu, że niemal dwukrotnie – to 10% – podniósł prognozę marży operacyjnej całej firmy na cały ten rok.
Dobre wyniki Stellantisa to dobra wiadomość dla polskich producentów auto-moto. Stellantis posiada w Polsce 7 fabryk i gęstą sieć dostawców. Oby ta sieć się utrzymała, bo koncern potwierdził dziś mocny kurs na zmianę technologiczną. W ciągu dwóch najbliższych lat zamierza wypuścić na rynek 11 w pełni elektrycznych aut i 10 hybryd plug-in.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.