Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

STELLANTIS: ŚWIETNE WYNIKI ZA 1H’21 WŁAŚCICIELA M.IN. FIATA I CITROENA

Silny popyt i świetne ceny – wywindowały wyniki Stellantisa, czyli spółki która jest właścicielem m.in. Fiata, Citroena, Peugeot, Opla i Dodge’a. Rekordowo dobre wyniki spółka odnotowała na amerykańskim rynku.

STELLANTIS: ŚWIETNE WYNIKI ZA 1H'21 WŁAŚCICIELA M.IN. FIATA I CITROENA
FOT. FIAT

Marża zysku operacyjnego w USA przekroczyła w pierwszym półroczy 16 procent – to poziom rzadko widywany w biznesie samochodowym. Zarząd Stellantisa, który w sumie posiada 14 włoskich, francuskich, niemieckich i amerykańskich marek samochodów, jest tak optymistyczny po pierwszym półroczu, że niemal dwukrotnie – to 10% – podniósł prognozę marży operacyjnej całej firmy na cały ten rok.

CZYTAJ TEŻ: PONAD 2 MILIARDY PRZYCHODÓW, EBITDA NADAL NISKA. WYNIKI CCC

Dobre wyniki Stellantisa to dobra wiadomość dla polskich producentów auto-moto. Stellantis posiada w Polsce 7 fabryk i gęstą sieć dostawców. Oby ta sieć się utrzymała, bo koncern potwierdził dziś mocny kurs na zmianę technologiczną. W ciągu dwóch najbliższych lat zamierza wypuścić na rynek 11 w pełni elektrycznych aut i 10 hybryd plug-in.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

STELLANTIS: ŚWIETNE WYNIKI ZA 1H'21 WŁAŚCICIELA M.IN. FIATA I CITROENA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O uchylonych kontrowersyjnych przepisach dotyczących pośrednich transakcji rajowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Magdaleną Dymkowską, partnerem w Zespole Cen Transferowych w MDDP.

INNE

Po negocjacjach, ministrowie środowiska z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej zatwierdzili ostatecznie zakaz sprzedaży nowych pojazdów z silnikami spalinowymi. Branża automotive jest jednak pełna...

INNE

Kolejne koncerny reagują na atak Rosji na Ukrainę - Henkel wychodzi z Rosji, a Stellantis zawiesza tam produkcję aut.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

%d bloggers like this: