Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NBP

STARTUJE RPP, DECYZJA W ŚRODĘ

Startuje RPP, konferencja na żywo po 15:00 w BIZNES24.

STARTUJE RPP

Jak długo Rada Polityki Pieniężnej powstrzyma się od zmian w wysokości stóp procentowych? Dziś rozpoczyna się jej dwudniowe posiedzenie.

Choć decyzje RPP poznamy prawdopodobnie dopiero jutro po południu, to już dziś z dużą dozą pewności można powiedzieć, że mimo hamowania inflacji decydenci polityki pieniężnej nie zdecydują się na szybką obniżkę stóp i pozostawią je na dotychczasowym poziomie 5,75 procent.

CZYTAJ TEŻ: KOREKTA NA WALL STREET

W ostatnich tygodniach w wypowiedziach zarówno członków Rady jak i jej przewodniczącego można było bowiem usłyszeć, że Rada z obniżkami raczej nie będzie się śpieszyć.

W trakcie ostatnich dwunastu miesięcy Rada dwukrotnie obniżyła stopy – we wrześniu o 75 punktów bazowych oraz w październiku o 25 punktów, schodząc w ten sposób z cały jeden punkt procentowy do 5.75%.

Jutro od samej decyzji RPP ważniejszy okazać się może zatem komunikat po jej posiedzeniu – ujawnione w nim zostaną główne wskaźniki zawarte w marcowej projekcji NBP.

A już we czwartek decyzję RPP na comiesięcznej konferencji będzie tłumaczył przewodniczący rady, a zarazem prezes NBP Adam Glapiński. Transmisja konferencji wraz z reakcjami rynku w BIZNES24 w czwartek od 15.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

STARTUJE RPP, DECYZJA W ŚRODĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

WYNIKI

Sprzedaż detektorów i modułów detekcyjnych w tym okresie wyniosła łącznie ok 14 mln zł wobec ponad 17 mln zł rok wcześniej. Sprzedaż materiałów półprzewodnikowych...

INNE

Przeciętna wypłata emerytury i renty w 2023 roku była wyższa ponad 17% w ujęciu rocznym i wyniosła prawie 3 270 zł zł , podał...

USA

Ponad 4% w handlu przedsesyjnym zyskiwały akcje Goldman Sachs. To reakcja na wyjątkowo dobre wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Bank zwiększył zysk o...

USA

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo wzrosła w marcu o 0,7% w ujęciu miesiąc do miesiąca -podał amerykańsku Departament Handlu. To najwyższy wzrost tego wskaźnika o...